Çin’de Film ve Dizi Çekimleri Tekrar Başlıyor

Asya Sineması Günün Haberi
Koronavirüsn ilk görüldüğü yer olan Çin’de sosyal hayat yeniden canlanıyor, film ve dizi çekimleri tekrar başlıyor.

Dünya genelinde 1 milyon 300 binden fazla insanın etkilendiği koronavirüsün çıkış yeri olan Çin’de salgının etkisi azalmaya başladı. Ocak ayından bu yana bugün ilk kez hiçbir ölüm yaşanmadığı ülkede film ve dizi setleri yeniden başlıyor.

Çin’in en büyük stüdyolarından biri olan Hengdian World Studios, beş çekim alanını yeniden set ekiplerine açtığını duyurdu.

Çekimine başlanan yapımlar arasında, Çin sinemasının önemli yönetmenlerinden Zhang Yimou’nun başrollerinde Zhang Yi ve Zhu Yawen oynadığı filmi Impasse‘ı ve Diao Yinan’ın yapımcılığını üstlendiği, yönetmen koltuğunda Zhang Ji‘ nin oturduğu Moses in the Plain bulunuyor.

Setlerde hükümet tarafından belirlenen kurallar çerçevesinde sette aynı anda en fazla 50 kişi olabiliyor.

Daha öncede salgının yayılmasının azalma göstermesiyle sinemaların tekrar açılacağı duyurulmuştu. Ancak devreye Ulusal Sinema Bürosu girmiş ve ülke genelinde tüm sinemalar tekrardan süresiz bir şekilde kapatıldığını açıklandı.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up