Koronavirüs Nedeniyle Çekimleri Durdurulan Yapımlar

Hollywood
Tüm dünyada hızlıca yayılmaya devam eden koronavirüs, çekimleri devam eden birçok yapımın ertelenmesine neden oldu.

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve birçok sektörü derinden etkileyen koronavirüs nedeniyle ertelenen yapımlara yenileri eklendi.

The Batman, Jurassic World: Dominion, The Witcher, Stranger Things, Euphoria, Fantastik Canavarlar 3, Yüzüklerin Efendisi ve Peaky Blinders gibi büyük bütçeli yapımlar çekimlerini durdurma kararı aldı.

Colin Trevorrow‘ın tekrar yönetmen koltuğuna oturduğu Jurassic World: Dominion, 11 Haziran 2021’de vizyona girmeye hazırlanıyordu. Salgın nedeniyle çekimleri süresiz ertelenen filmin vizyon tarihine yetişip yetişmeyeceği ise bilinmiyor.

2021 Haziran ayında seyirciyle buluşması planlanan The Batman koronavirüs nedeniyle çekimleri durdurulan son film oldu. Yapım şirketi Warner Bros., The Batman filminin üretimini iki hafta boyunca durdurma kararı aldı.

Salgın nedeniyle çekimi durdurulan bir diğer yapım ise Netflix’te ilk sezonuyla büyük beğeni kazanan The Witcher dizisinin 2. sezonu oldu. Yayın tarihi henüz belli olmayan dizinin çekimleri de süresiz şekilde ertelendi.

Netflix’in 4. sezon çekim sürecindeki Stranger Things dizisi de çekime ara veren yapımlar arasında yer aldı.

HBO, Euphoria‘nın 2. sezon çekimleri henüz başlamamışken, diziyi askıya aldı.

Çekimleri bugün başlayacak olan David Yates‘in yönettiği Fantastik Canavarlar 3 filmi de koronavirüs nedeniyle ertelendi. Çekimlerin ne zaman başlayacağına dair ise bir açıklama yapılmadı.

Amazon tarafından hazırlanan Yüzüklerin Efendisi dizisi de koronavirüs endişesi nedeniyle durduruldu. Yüzüklerin Efendisi TV dizisinin prodüksiyonu, 16 Mart’tan itibaren iki haftalığına askıya alındı.

BBC yapımı Peaky Blinders‘ın 6. sezon çekimleri de salgın nedeniyle durdurulduğu açıklandı.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up