Korona Günlerinde TRT 2’de Kültür ve Sanat Etkinlikleri

Türkiye
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, koronavirüsle mücadele günlerinde, TRT 2’de kültür ve sanat etkinlikleri gerçekleştireceklerini açıkladı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında TRT 2‘de etkinlik atağı başlatıyor. 

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, yeni tip koronavirüs ile mücadele kapsamında 24 Mart’tan itibaren TRT 2 kanalında “Sanat Heyecanı Evimizde” etkinliklerini başlatacaklarını duyurdu.

Türkiye’nin salgınla mücadele sürecini tüm hassasiyetiyle sürdürdüğünü söyleyen Bakan Ersoy, “Bakanlık olarak aldığımız tedbirler dahilinde, kültür-sanat etkinlerimizi erteledik. Bu süreçte TRT ile güçlerimizi birleştirerek, sizleri sanatla buluşturmaya devam edeceğiz. 24 Mart tarihinden itibaren TRT 2 ekranlarında, ‘Sanat Heyecanı Evimizde’ etkinliklerini başlatıyoruz. 6 hafta boyunca her salı akşamı tiyatro oyunları, her cuma akşamı senfoni ve opera konserleri, canlı olarak TRT 2 ekranlarından evlerinize perde açacak. Cumartesi akşamları ise dışarı çıkmadan Troya, Aida ve La Boheme gibi dünyaca ünlü operalarımızı izleyebileceksiniz.” açıklamasında bulundu.

Ersoy, çocukları da unutmadığını dile getirerek, “Onlar için Tembel Memiş, Kuzu Maydanozun Maceraları ve Turta Girmemiş Orman tiyatro oyunlarını bu etkinliğimize dahil ettik. TRT ile işbirliğimiz bununla da sınırlı kalmayacak. Birbirinden önemli müzelerimizi de TRT 2 ile evlerinize taşıyacağımız çalışmalarımız devam ediyor.” notunu düştü.

Özverili çalışmalarından ötürü sanatçılara, mesai arkadaşlarına ve TRT yöneticileri ile çalışanlarına teşekkür eden Ersoy, “En kısa zamanda tüm kültür, sanat mekanlarımızda yeniden sizleri ağırlamak temennisi ile” ifadesini kullandı.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up