Korku Filmi Değil Sadece Reklam

Dünya

Korku ve fantastik filmlerin yönetmeni Sam Raimi, korku filmlerini aratmayacak bir reklam filmi çekti. Chevrolet Run marka otomobilin güvenlik özelliklerini ‘haykıran’ bu ürkütücü reklam yakın zamanda sinema salonlarında ve ekranlarda olacak.

Film Chevy’nin 2016 Malibu ve Cruze modellerinin güvenlik özelliklerine vurgu yapmak adına araba kullanmayı canınızı almak isteyen ruhlarla, seslerle..vs dolu ürpertici köhne bir evde olmaya benzetiyor. Yeni güvenlik özellikleri talihsiz kadın kahramanı etrafındaki tehlikelere karşı uyaran görünmeyen seslerle imgeleniyor.

Çok ustaca bir fikir olarak yapımcılardan destek gören film, ününden dolayı Raimi’ye emanet edilmemiş, aksine yönetmenin yeteneklerinden fazlaca yararlanmak istemişler. Bir konuşmasında Raimi reklam filmi için, “Chevrolet’nin fragmanına yaklaşımımız tıpkı bir korku filmi kurgular gibiydi― olay örgüsü, karakterler ve nihai son,” dedi, ve şöyle devam etti, “Bulunduğum birçok sinema salonunda seyircinin filmlerdeki oyuncuların güvenliği ve kurtarmak adına bağırarak uyardığına şahit olmuşumdur. Ve bu proje tam olarak bu fikir üzerine kuruldu.”

Reklam filmi önümüzdeki 6 ay içerisinde Amerika çapında 2,300 sinemada ve 14,000 ekranda yayınlanacak. Ülkemiz ekranlarına uğrar mı onu da yakın zamanda göreceğiz.

_____

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up