Kore’den Pera’ya

Türkiye

Pera Film’de sinema sezonu, Kore filmleri ile devam ediyor. 9 Ekim‘de başlayacak olan ve Kore sinemasının özgün filmlerini bir araya getiren Kore Film Günleri, 16 Ekim’e kadar devam edecek.

1444130691_Y__z_Okuyucu2

Pera Müzesi’nin Kore Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği işbirliğiyle gerçekleştirdiği Kore Film Günleri, 9 Ekim’de başlayarak 10 yıllık zaman dilimine yayılan farklı türlerdeki 5 filmi sinemaseverlerle buluşturuyor. Kore’nin yeni nesil yönetmenlerine ışık tutan seçkisiyle 16 Ekim’e kadar devam edecek olan etkinlik kapsamındaki filmler ücretsiz olarak gösterilecek.

Beş özgün senaryo ile izleyiciyi Kore Sineması’nda kısa bir yolculuğa çıkaracak programdaki filmler; Yüz Okuyucu (2013), Sadece Sen (2011), Hayatımızın En Güzel Anı (2008), Dongmakgol’a Hoşgeldiniz (2005) ve Bir Köpeği Kaçırmanın Mükemmel Yolu (2014).

Kore sinemasından mutlaka izlemeniz gereken 12 film” listemiz için tıklayınız

 

 

 

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up