Köprüde Buluşmalar Fragman Atölyesi İçin Son Başvuru Tarihi Uzatıldı

Türkiye

Köprüde Buluşmalar Fragman Atölyesi’nin son başvuru tarihi 5 Haziran’a uzatıldı.

Köprüde Buluşmalar, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteği ile post-prodüksiyon aşamasında olan veya tamamlanmış filmler için Türkiye’de ilk kez Fragman Atölyeleri serisi yapıyor. 2017 yılı içerisinde iki kere düzenlenecek atölyelerin birincisi 14 Haziran-4 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek.

Filmlerin tanıtımı ve pazarlanması için en önemli malzemelerden biri olan fragmanın yapım aşamasının önemini vurgulamayı ve Türkiye’de yüksek kalitede fragman üretiminin artmasını hedefleyen atölye aynı zamanda kurgucuların fragman yapımında uzmanlaşmasına da destek olmayı amaçlıyor.

Kimler başvurabilir?

Atölyeye deneyimli kurgucular ve tamamlanmakta olan kurmaca ve belgesel filmleri ile yapımcılar, 5 Haziran Pazartesi gününe kadar başvuru yapabilecekler.

Başvuranlar arasından deneyimli 4 kurgucu ile 4 yapımcı atölyeye seçilecek. Atölye programı panel, kapalı grup çalışması, film – fragman gösterimleri ve profesyonel stüdyoda kurgu şeklinde gerçekleşecek. Atölyeye seçilenler Türkiye’den ve uluslararası sektörden kurgucu ve pazarlama uzmanı eğitmenler ile çalışacaklar.

Eğitmenler

Benjamin Mirguet ( Kurgucu, Yönetmen / Momerade)
İmre Tezel ( Kurucu / Paz Film Ajansı)
Osman Bayraktaroğlu (Kurgucu)

Program

Seçilen her kurgucunun eşleştirildikleri filmin yapımcısı ve eğitmenler ile yapacakları strateji toplantısı ile atölye başlayacak. Ardından kurgucular filmin fragmanının kurgusunun ilk versiyonu üzerine çalışacaklar. 3 aşamalı olarak yapılacak çalışma eğitmenler danışmanlığında profesyonel bir stüdyoda gerçekleşecek. Her kurgucu bir filmin fragmanını hazırlayacak. Her aşamada fragmanların kurgusu eğitmenler ile birlikte analiz edilecek ve geliştirilecek.

Yapımcılar ise aynı zamanda pazarlama ve tanıtım stratejisi geliştirmek üzere eğitmenlerin danışmanlığında çalışacaklar.

Fragmanların 3. kurgusunda grafik tasarımcı ve dağıtımcı görüşlerinin de değerlendirilmesinin ardından atölyedeki son aşama tamamlanmış olacak.

Hedef

Atölye sonunda fragmanların 3. kurguları tamamlanmış, kurgucular fragman kurgusunun incelikleri hakkında bilgi ve deneyim edinmiş, yapımcılar ise filmlerin pazarlama stratejisini geliştirmiş olacaklar.

Atölye sonunda katılımcılara sertifika verilecektir.

Başvuru için: https://vp.eventival.eu/iff/2017

Ayrıntılı bilgi için: http://film.iksv.org/tr/koprudebulusmalar/1526
Sorularınız için: onthebridge@iksv.org

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up