“Komünizmden AB’ye Polonya” Bugün İZ TV’de

TV'de Sinema

Coşkun Aral’la Avrupa Notları, Polonya’da AB’de iş güvenliği ve sosyal haklar konusuna göz atıyor.

[KGVID width=”625″ height=”350″]https://www.sinefesto.com/wp-content/uploads/2014/06/Coşkun-Aralla-Avrupa-Notları-Komünizmden-AB’ye-Polonya-Fragman.mp4[/KGVID]

20.yy in ikinci yarısında önce komünizmin düşüşü sonra kapitalizme geçiş ve AB üyeliği gibi önemli değişiklikler yaşayan Polonya’da halkın ve çalışanların hayatında önemli değişiklikler oldu. 1970’li yıllarda Lech Walesa önderliğinde Gdansk”ta gerçekleşen grevler sistemin sonunu hazırlayarak Polonya’nın önünde yeni bir gelecek oluşturdu. Coşkun Aral Polonya’daki değişimi efsanevi lider Lech Walesa ile Polonya’nın geçmişi ve geleceği üzerine konuştu.

Programda, Polonya’da işçilerin ve işverenlerin hayatında AB üyeliği ile değişenler farklı sektörlerden örneklerle anlatılıyor. Varşova metrosunun yapımını gerçekleştiren Türk firması ve mühendisleri, Polonya’nın en büyük kömür madeni, iş güvenliği denetmenleri konu hakkında bilgi veriyor.

Belgesel Yapımcısı, Fotoğrafçı Çoşkun Aral’ın hazırlayıp sunduğu “Coşkun Aral’la Avrupa Notları / Komünizmden AB’ye Polonya” belgeseli bugün 16:00’da İZ TV ekranlarında izleyicilerin karşısına çıkacak.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up