Bizimle İletişime Geçin

Uncategorized @tr

Koleksiyoncu 2

Yayınlandı

tarihinde

Gösterim Tarihi: 05 Nisan 2013

Dağıtım: Duka Film

İthalat: Horizon International

Süre: 82 dk.

Tür: Aksiyon | Korku | Gerilim

Yönetmen: Marcus Dunstan

Oyuncular:

Josh Stewart (Arkin)

Randall Archer (Koleksiyoncu)

Navi Rawat (Lisa)

Emma Fitzpatrick (Elena)

Film Hakkında:

Koleksiyoncu 2, Testere 4, Testere 5, Testere 6 ve Testere 3D’nin yaratıcıları Marcus Dunstan ve Patrick Melton’un takımı tarafından yazılıp yönetilen dur durak bilmeden her saniyesinde içinizi titreten bir gerilim korku filmi olarak karşımıza çıkıyor. Yönetmenliğini Dunstan yaparken filmin oyuncuları arasında Batman The Dark Night Rises ve Koleksiyoncu’dan tanıdığımız Josh Stewart , The Social Network’ten Emma Fitzpatrick ve Boardwalk Empire, Requiem for a Dream gibi filmlerde gördüğümüz Christopher McDonald yer almaktadırlar.

Film travma geçirmiş bir adamın tuzaklarla dolu olan dehşet evinden Koleksiyoncu’nun yeni saplantısı olan güzel bir kadının kurtarılmasına yardım etmeye zorlanmasıyla gelişiyor.

Elena (Fitzpatrick), gizli bir depoda yapılan partiye gitmek için arkadaşları tarafından ikna edilir ve bu partide kendisini maskeli bir seri katilin kurup içerde eğlenenlerin biçilip, kesilip, ezildikleri kâbus gibi tuzakların içinde bulur. Bu dehşet verici cinayetler bittiğinde, Elena hayatta kalan tek kişidir. Oradan kaçmayı başaramadan sandığın içinde bilinmeyen bir yere götürülür.

Neyse ki, kendisi de Koleksiyoncu’nun elinden sağ kurtulabilmiş olan Arkin (Stewart) adında bir adam Elena’nın tam olarak nereye götürüldüğünü biliyordur. Oraya tekrar geri gitmek Arkin’ın aklından bile geçmez. Fakat Elena’nın zengin babası (McDonald)

kızını oradan kurtarması için bir grup paralı asker tutar. Bu ekip Arkin’a onları katilin gizli barınağına götürmesi için baskı yaparlar. Bu tecrübeli ekip dahi başlarına geleceklerden habersizdirler. Arkin ve bu ekip, Elena’yı bu dehşet verici koleksiyona dahil edilmeden kurtarmayı başarabilecekler midir?

Yapım Hakkında

Koleksiyoncu 2, kırmızı bir sandığın içine kapatılıp gördüğü işkenceler sonrasında travma geçiren Arkin’ın (Josh Stewart) ölüm müzesi haline gelen terk edilmiş eski bir otelden Elena’yı kurtarmaya çalışırken gelişecek olayları konu almaktadır. Bunun için tutulmuş olan paralı askerler Arkin’a onları Elena’nın tutulduğu bu gizli yere götürmesi için baskı yaparlar.

Filmin yaratıcıları filmi daha ilk sahneden kanın gövdeyi götürdüğü dehşet verici karelerle başlatmışlar. Dunstan, çoğu korku filmin aksine seyredenlerin karakterlere bağlanması için çalıştıklarını söylüyor. Koleksiyoncu 2’de, filmin yapımcıları oyuncu seçiminde baş karakter olarak Josh Stewart zaten ellerinde olduğunu söylüyorlar.

Koleksiyoncu’da oyuncu seçimini yapan Monika Mikkelsen, The Dark Knight Rises’ta yer alan Stewart’ı oyuncu seçimleri için dener. O zamana kadar filmin yapımcıları bir çok oyuncu denemişlerdir fakat Stewart’ı gördükleri an onda özel bir şey olduğunu ve filmin ilk bölümündeki başarısından sonra Koleksiyoncu 2’de de Stewart’ın oynaması gayet netti diyorlar.

Oyuncular Hakkında

Josh Stewart (Arkin) en son olarak Christian Bale ve Tom Hardy ile birlikte Christopher Nolan’ın geçtiğimiz yaz fenomen olan filmi The Dark Knight Rises’ta ve 2008 yapımı olan The Curious Case of Benjamin Button’da da yer almıştır.

Klâsik müzik ve müzikal geçmişi olan Emma Fitzpatrick, Belmont Üniversitesi’nde tiyatro, müzik, dans ve sinema eğitimini tamamlayarak mezun olmuştur. Oscar ödüllü film olan The Social Network’ten tanıdığımız Fitzpatrick, CSI: NY ve Undercovers dizilerinde de konuk oyuncu olarak yer almıştır.

The Boys Next Door, Grumpy Old Men, Fatal Instinct, The Perfect Storm, Spy Kids 2 gibi filmlerin dışında The Sopranos, Numb3rs, Law & Order gibi dizilerdeki oyunculuklarından tanıdığımız tecrübeli bir sahne oyuncusu olan Christopher McDonald’ı (Mr. Peters), HBO dizisi olan Boardwalk Empire’ın yeni sezonunda da izleyebileceğiz. Kendisi Chicago müzikalinde Billy Flynn karakterini canlandırmasının yanı sıra Hamlet ve Othello’da da başarıyla oynamıştır.

Filmin Yapımcıları Hakkında

Marcus Dunstan (Senarist – Yönetmen), ortağı Patrick Melton ile Iowa Üniversitesi’nde okurken tanışır. İkilinin ilk ortak çalışması olan Feast Project Greenlight’ın 3. sezonu için start alır. Dusntan ve Melton Liongates adına çok ciddi bir şekilde Testere serilerinde yer alırlar. Melton ve Dunstan Testere 4, Testere 5, Testere 6 ve Testere 3D için görev almışlardır. İkili Koleksiyoncu’da da birlikte çalışmışlardır.

Koleksiyoncu 2 Film Afişi

Koleksiyoncu 2 Film Afişi

Sinefesto | Sema Zahide Sadriler

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etkinlikler

İlker Çatak’ın Ödüllü Filmi “Söz Senettir” 14 Eylül’de Bahçe Sineması’nda

KüçükÇiftlik Film kulübü sunar!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

KüçükÇiftlik Park, her hafta Salı akşamı püfür püfür bahçe ortamında sinemanın en beğenilen filmleriyle sinemaseverleri buluşturmaya devam ediyor. URU organizasyonu ve Türk Tuborg A.Ş.’nin katkılarıyla gerçekleştirilen KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması, 14 Eylül Salı akşamı Almanya’dan sonra Türkiye’de ilk kez ve sadece bir kereye özel olarak gösterilecek “Söz Senettir” filmine ev sahipliği yapacak. İlker Çatak’ın, festivallerden ödüllerle dönen ikinci uzun metraj filmi “Söz Senettir”, muzip, yalın ve olgun sinema diliyle dikkat çekerken izleyicilerin ilişkilere ve kimliklere dair pek çok algısını sarsıyor. Sinemaseverler filmden hemen önce ve sonra ise Türk DJ ve prodüktör ikilisi Schnell Schnell ile açık havanın keyfini müzik eşliğinde de çıkaracaklar.

KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması, 14 Eylül Salı akşamı İlker Çatak’ın yönetmen koltuğunda oturduğu ve 3 gencin, izleyiciyi sarsan ilişki döngüsüne yer veren “Söz Senettir” filmini sinemaseverlere sunacak. 2020 Bavyera Film Ödülleri’nde En İyi Kadın Oyuncu, 2019 Münih Film Festivali’nde ise En İyi Erkek Oyuncu ve En İyi Senaryo ödüllerini alan Almanya-Fransa ortak yapımı “Söz Senettir”, Türkiye’de ilk kez ve sadece Bahçe Sineması’nda gösterilecek.

Kadının pilot, erkeğin müzisyen olduğu bir çift… Marion ve Raphael Almanya’dan uçağa atlayıp yaz tatili için Türkiye’ye geliyorlar ve yolları jigololuk yapan genç Baran’la kesişiyor. Bundan sonra ilişki üç kişilik bir oyuna dönüşüyor. Avrupa’ya gitmeyi kafasına koymuş Baran, Marion’a evlenme teklif ediyor. Hayatını her zaman kontrol altında tutmayı başarmış ama kanser olduğunu öğrendikten sonra her şeyi yeniden gözden geçirmeye başlayan Marion ise ilk defa bir yabancının müdahalesine izin veriyor ve Baran’ın teklifini kabul ediyor. Kâğıt üstünde tanıdık gelebilecek bu anlaşmalı evlilik öyküsü, Bir Zamanlar Kızılderili Ülkesinde filmini Kino 2018’de izlediğimiz İlker Çatak’ın elinde, neşesi de eksik olmayan, toplumsal cinsiyet rolleri ve tekeşli ilişkilerin çizdiği çemberleri sürekli esneten, muzip ve dinamik bir romantik drama dönüşüyor. “Söz Senettir”, ilişkilere ve kimliklere dair pek çok algımızı sarsabilecek katışıksız bir enerjiyi dokusuna katıyor.

KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması kapsamında film gösterimlerinin yanı sıra film konseptine uygun DJ performansından mini konserlere kadar farklı içerikler de yer alıyor. 14 Eylül Salı akşamı sinemaseverler çimenlerde oturup müziğin keyfini çıkartmaya Türk DJ ve prodüktör ikilisi Schnell Schnell ile başlayacak. Hem filmden önce hem de filmden sonra DJ kabininde yer alacak olan Doğu Civicik ve Ozan Korkmaz ikilisi, kolektif olarak aktif ve en üst düzeyde elektronik müzik yaratmaya çalışırken 2016 yılında müzikal kariyerlerini birleştirerek geleceklerini yeniden yazdılar ve Schnell Schnell doğdu. Farklı janralarda yaptıkları işbirlikleri, yerli ve yabancı bir çok önemli sanatçı ile yer aldıkları sahneler ve düzenli olarak 2017 yılından beri Radio FG 93.8’de yayınladıkları  Schnell Schnell Radio Show ile seslerini duyuruyorlar. Ürettikleri ve remix’ledikleri parçalar, Vesvese Records (TR), Eskimo Recordings (BE) ve Ostra Discos (POR) gibi plak şirketleri aracılığıyla yayınlandı. 2020 yılında kendi plak şirketleri SCHNLL’yi kurdular ve ilk albümleri “The Grit”i yayınladılar.

Kapı açılış saati 18.30, film başlama saati ise 21.00 olan etkinliklerin biletleri online olarak Biletix’ten temin edilebiliyor.

Tüm Hijyen Önlemleri Alındı

Pandeminin başından itibaren aldığı koronavirüs tedbirlerini hassasiyetle uygulamaya devam eden KüçükÇiftlik Park, sinema tutkunlarını pandemi şartlarına uygun olarak sınırlı sayıda kapasiteyle ağırlıyor. Online biletleme sisteminin kullanıldığı ve HES kodu zorunluluğunun olduğu etkinliklerde misafirlerin ateş ölçümü sağlık görevlileri tarafından yapılırken, ortak alanların hijyeni en üst düzeyde sağlanıyor. Misafirler KüçükÇiftlik Park’a 6 Eylül itibarıyla hayata geçen yönetmelik gereği PCR testi veya aşı kartı ibrazıyla giriş yapılabilecek.  

Okumaya Devam Et

Türkiye

Cengiz Bozkurt “Kim Bu Aile?” İçin Tam Formunda

Kim Bu Aile? setinden yeni fotoğraf yayınlandı.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Başrolünde Cengiz Bozkurt’la birlikte Nurgül Yeşilçay, Onur Buldu ve Ferit Aktuğ’un yer aldığı “Kim Bu Aile?” filminin setinden yeni fotoğraf yayınlandı.

Yapımını CJ ENM Türkiye’nin üstlendiği Kim Bu Aile?, sinema salonlarını kahkahaya boğmaya hazırlanıyor. Çekimleri geçtiğimiz günlerde İstanbul’da başlayan Kim Bu Aile? filmi, eğlenceli hikayesi ile olduğu kadar aksiyon sahneleriyle de iddialı olacak.

Yönetmenliğini Bedran Güzel’in yaptığı filmin başrol oyuncularından Cengiz Bozkurt, önceki gün setten yaptığı paylaşımla sosyal medyayı salladı. Tam teçhizatlı vaziyette poz veren usta oyuncu, paylaşımına “Aksiyona başladık” notunu ekledi.

Zengin oyuncu kadrosuyla dikkat çeken filmin başrollerinde Cengiz Bozkurt’la birlikte Nurgül Yeşilçay, Onur Buldu ve Ferit Aktuğ yer alıyor.

Aksiyon ve komediyi bir araya getiren renkli hikayesi, yıldızlarla dolu oyuncu kadrosu ve zengin prodüksiyonu ile son zamanların en çok konuşulacak filmlerinden biri olacak Kim Bu Aile?, sinema salonunda eğlenceli vakit geçirmeyi özleyen seyirciyi fazlasıyla memnun edecek.

Okumaya Devam Et

Günün Haberi

93. Oscar Ödül Töreni Tren Garında Düzenlenecek

Tören 25 Nisan’da!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

93. Oscar Ödül Töreni Tren Garında Düzenlenecek

Adayları geçtiğimiz gün belli olan 93. Oscar Ödülleri’nin merakla beklenen ödül töreni tren garında düzenlenecek.

Geçtiğimiz haftalarda seyirci katılımıyla düzenleneceği açıklanan 93. Oscar Ödül Töreni‘nin bir kısmı tren garında gerçekleşecek. 25 Nisan tarihinde düzenlenmesi planlanan töreninin, COVID-19 önlemleri kapsamında bu karara varıldığı da yapılan açıklamalar arasında.

Törenin geleneksel olarak yapıldığı Dolby Tiyatrosu‘nun yanında Los Angeles şehir merkezindeki geniş tren garında (Union İstasyonu) düzenleneceği, Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi Başkanı David Rubin tarafından e-posta ile açıkladı.

Salgın hastalıktan korunmak için geniş boşlukları ve mekanları mercek altına alan akademi, seyirci katılımı ile gerçekleşecek olan törenin detayları hakkında henüz açıklamada bulunmadı.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler