Koklayarak film izleyeceğiz!

Manşet Türkiye

16 Eylül’de sinemalarda bir ilk yaşanacak. Uzun zamandır 3D ( 3 Boyut ) olarak izlediğimiz filmlere bir boyut daha eklendi: ‘Koku.’

Sinema tarihi boyunca göze ve kulağa hitap eden filmler buna KOKU ‘yu da ekleyerek 4D ( 4 boyut) haline geldi.

Türkiye de izleyicilerin ilk kez yaşayacakları bu deneyim 16 Eylül de gösterime girecek olan ÇILGIN ÇOCUKLAR 4D filminde uygulanacak.

KAZI KAZAN DEĞİL KAZI KOKLA KARTLARI

Gözünüz kulağınız ve burnunuzla takip edeceğiniz ülkemizdeki bir ilk film..

Filmlerim.com’un haberine göre; girişte bilet alanlara dağıtılacak koku kartları üzerinde bulunan numaralar perdede hangi numarayı kazımanız ve koklamanız gerektiğini gösterecek. Örneğin mutfak sahnesinde ilgili numarayı kazıdığınızda izlediğiniz yemeğin kokusunu alacaksınız. Yönetmen Rodrigez “İşin en güzel yanı, çocukları öyle ekrana bakarken adeta yaşamları boyunca bunu hep yaparmış gibi seyretmek” diyor ve koku kartlarının saklanıp arşivlenebilecek bir hatıra olduğunu belirtiyor.

CINEMASCOPE YERİNE AROMA SCOPE DÖNEMİ

Filmde kartların çoğu güzel kokuyor ama filmin bir sahnesinde bebek bezinin kötü kokusu da var. Ancak izleyiciler bunu koklamadan geçme şansına da sahip. Yapımcılar bunu kendi aralarında tartışmışlar ama filme gerçeklik katmak için yer vermeyi kararlaştırmışlar. Rodrigez ” çocuk yetiştiren bir anne babaya çok tanıdık geleceği için o kadar da kötü değil” diye gülüyor.

Film, emekli gizli ajan olan annelerinin (Jessica Alba) dünyanın başı dertte olduğu bir sırada görevine tekrar dönmesini ama bunu ailesinden sakladığı bir sırada , çocuklarının istemeden de olsa başlarının derde girmesini aksiyon-komedi olarak anlatıyor.

sabah

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up