Köfte Yağmuru Devam Ediyor!

Genel

busra-bayram

Köfte Yağmuru filminin devamı niteliğinde olan Köfte Yağmuru 2 animasyon filmlerinin klasiği olacak nitelikte olmasa da sıkmayan bir film. Filmin konusunu ise icat edilen bir makinenin işlev bozukluğu sonucunda tekrar çalışması ile gerçekleşen ilginç olay oluşturuyor.

Flink Lockwood adında genç bir bilim adamının televizyonda izlediği ve çocukluğundan beri kahramanı olan adamın şirketinde çalışma şansını yakalamasıyla başlayan film oldukça güzel kurgulanmış. Filmin yönetmeni Cody Cameron’u ise zaten Shrek serisinden tanıyoruz. Yönetmen seri filmleri çekmeyi seviyor olacak ki asla tek bir filmde bırakmıyor. Köfte Yağmuru 2’nin de devamı gelecek elbbete diye düşünmekten alamıyoruz böylece kendimizi.

köfte yağmuru 2

Filmde eskilere dönüş yer aldığından birinci filmi izlemedim sıkıntısına düşmüyorsunuz. İlk filmde icat edilen makinenin, ikinci filmde tekrar canlanması ve başa tatlı belalar açmasını izliyorsunuz. Hayalleri süsleyen kahramanın aslında tanındıkça ne kadar da kötü bir insan olduğu, görünen şeylerin ardında mutlaka başka iyiliklerin de saklı kaldığı gibi güzel alt metinleri de mevcut filmin.

Animasyon sever bir yapınız varsa özellikle karakterlerin yumuşak çizimli yüzlerine hayran kalacaksınız. Flink Lockwood’un filmde arka planda kalması beni biraz rahatsız etti. O şeker çocuğun yüzü ve özellikle gözleri daha çok kullanılmalıydı. Çocuğun babası ile olan diyaloğu, arkadaşlarıyla olan dostlukları ise izlenmeye değer. Fakat kişiliksiz bir yapısının olduğu da yadsınamaz bir gerçek. Kim ne derse ona inanan bir karakter yaratılmış ki beyni bu denli çalışan bir adamda hoş durmamış açıkçası.

Sonuç olarak çoluğunuzu çocuğunuzu elinden tutupta getirebileceğiniz bir yapım. Temiz ve eğlenceli. Büyük bir hikayesi olmamasına rağmen sıkılmadan izleyeceğinize eminim.

Filmin vizyon tarihi ise 24 Ocak 2014. İyi Seyirler Dilerim.

Yorumlar

 

1 Yorum

  1. o zamansa eslemciği alıp gidebiliriz teşekkür ederiz büşracım :)

    Reply

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up