Kodokushi 8. Boğaziçi Film Festivali’nde Gösterilecek

Manşet Türkiye

TRT World yapımı “Kodokushi” belgesel filmi 8. Boğaziçi Film Festivali’nde ulusal prömiyerini yapacak.

Yapımcılığını TRT World‘un üstelendiği Kodokushi, birçok kişinin merak ettiği yalnız yaşayan insanların ölüm hikayelerini seyirciyle buluşturuyor.

Daha önce Guardian of Angels, People of the Lake ve Gün Doğmadan: Sezai Karakoç filmlerinin yönetmen koltuğuna oturan Ensar Altay‘ın merak uyandıran yeni belgesel filmi Kodokushi, Japonya’da yaşanan yalnız ölümlere odaklanıyor. Konusuyla ilgileri üzerine toplayan film adını, Japonca’da yalnız ölmeyi ve bir süre bulunamamayı tasvir eden kodokushi kelimesinden alıyor.

İlhamını usta Japon yönetmen Yasujiro Ozu’nun Tokyo Hikayesi filminden alan Kodokushi, yalnız ölenlerin evlerini temizlemek için kurulmuş bir şirkette çalışan Norihito’nun ve tek başına yaşayan Muramatsu’nun hayatını beyazperdeye yansıtıyor.

Ensar Altay‘ın dördüncü filmi olan Kodokushi, ulusal prömiyerini 23 – 30 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan 8. Boğaziçi Film Festivali‘nde yapacak.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up