Knives Out’un Devam Filminin Çekileceği Kesinleşti

Hollywood
44. Toronto Film Festivali’nde beğeniyle karşılanan Knives Out’un yönetmeni Rian Johnson, filmde Daniel Craig’in canlandırdığı Dedektif Benoit Blanc karakterinin yeni maceralarını konu alan bir devam filminin çekileceği kesinleşti.

The Brothers Bloom ve Looper beğeni kazanan filmlere imza atan Rian Johnson’ın yazıp yönettiği Knives Out filminin oyuncu kadrosunda Daniel Craig, Chris Evans, Ana de Armas, Jamie Lee Curtis, Toni Collette, Don Johnson, Michael Shannon, Katherine Langford, Lakeith Stanfield, Jaeden Martell ve Christopher Plummer gibi önemli isimler yer alıyor.

Geçtiğimiz aylarda Uproxx‘a konuşan Rian Johnson, Daniel Craig’in canlandırdığı Dedektif Benoit Blanc karakterinin yeni maceralarını konu alan bir film çekmek istediğini dile getirdi. Yönetmen konu hakkın:  “Daniel Craig ile çalışırken harika zaman geçirdim ve her aşamasından inanılmaz keyif aldım. Devam filmi yapmakla ilgilenmiyorum. Daniel’ın karakteriyle ilgili daha fazlasını yapma fikriyle ilgileniyorum. Bu, Agatha Christie’nin yaptığı bir şeydi. Yeni bir gizem, yeni bir lokasyon, yeni karakterlerle cinayetin gizemini çözmek gibi. Bu çok eğlenceli olurdu.”İfadelerine yer vermişti.

Devam filminin gelip gelmeyeceği merak konusu olan Knives Out’un, Collider’ın haberine göre devam filminin çekileceği kesinleşti.

Rian Johnson imzalı bir “Katil kim?” filmi olarak tanımlanan ve Gosford Park’a benzetilen Knives Out, esrarengiz bir cinayeti çözmeye çalışan Dedektif Benoit Blanc’ın hikâyesini anlatıyor. 85. yaş gününü kutladıktan kısa süre sonra öldürülen başarılı suç romanı yazarı Harlan Thrombey’in cinayetini araştıran Blanc’ın, Thrombey’in yakınlarını ve hizmetçilerini soruşturarak yalanlar arasında kaybolan gerçekleri gün yüzüne çıkarması gerekiyor.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up