KısaKes’in Jürisi Açıklandı!

Etkinlikler Festivaller Türkiye

KısaKes Film Festivali’nin liselilerarası ayağı KısaKes Lisevizyon için bu yıl da sinema profesyonelleri jüri koltuğunda yer aldı.

kısa kes jüri

2010 yılından bu yana gençlerin işaretledikleri şıklar yerine hayal güçlerini yarıştıran KısaKes Lisevizyon’un bu yıl jüri koltuğunda yönetmen Serdar Akar , Şebnem Bozoklu, Aras Bulut İynemli , Pelin Batu, Kerem Akça ve Bahçeşehir Üniversitesi Sinema Bölümü Başkanı Prof. Dr. Savaş Arslan bulunuyor.

Türkiye’de lise öğrenimi gören tüm öğrencilerin 10 dakikalık kısa filmleri ile katılabildikleri yarışmanın kazananları Bahçeşehir Üniversitesi’nden lisans eğitimi bursu elde ediyor.

15 Ocak 2016 tarihine kadar başvuruları kabul edecek olan KısaKes, 30 Ocak tarihinde gerçekleştireceği ödül töreni ile son bulacak.

Geçtiğimiz yıllarda jüri kadrosunda Selçuk Yöntem, Zerrin Tekindor, Yüksel Aksu, Beren Saat, Onur Ünlü, Demet Evgar, Mustafa Altıoklar, Gonca Vuslateri, Sarp Levendoğlu, Mehmet Turgut, Demet Evgar, Özge Özpirinçci, Ahmet Mümtaz Taylan gibi isimlerin yer aldığı festivale 2 bini aşkın kısa film katıldı.

——————————————————

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up