KısaKes Dünyaya Açılıyor

Festivaller Türkiye

2010 yılından beri liseli öğrencilerin hayal güçlerini yarıştıran Kısa Kes Film Festivali’nin Univision ayağı, bu yıl tüm dünyadaki öğrencilere ulaşmayı hedefliyor.

KısaKes Festival Afiş

Türkiye’nin farklı sosyal ortamlarında yer alan gençleri birbirleriyle ortak paydada buluşturmayı hedefleyen Kısa Kes Film Festivali, bu yıl vizyonunu genişleterek tüm dünyadaki üniversiteli öğrencilere ulaşacak. Geçtiğimiz yıllarda, juri üyeliğini Mustafa Altıoklar, Demet Evgar, Selçuk Yöntem, Zerrin Tekindor, Ahmet Mümtaz Taylan gibi önemli isimlerin yaptığı Kısa Kes Film Festivali, aynı zamanda dünyada bir ilki gerçekleştirerek uluslararası platformda üniversite öğrencilerini ilk kez bir film yarışmasında biraraya getirecek. Finale kalan filmlerin gösterimini İstanbul ve Berlin şehirlerinde gerçekleştirecek olanKısaKes, üniversiteli öğrencilerin filmlerine uluslararası bir erişebilirlik kazandırmayı hedefliyor. Başvuru tarihinden itibaren dünya çapında 400’ü aşan başvuru alan Kısakes Film Festivali’nin son başvuru tarihi 15 Aralık 2014. 2015 Ocakayının son haftasında İstanbul’da ve Berlin’de 3 gün boyunca genç sinemacılar ve sinefillerin katılımıyla gerçekleşecek olan Kısa Kes Univision son gününde gerçekleştireceği görkemli bir tören ile son bulacak.

Kısakesbaşvuruları http://www.kisakes.org adresinden kabul ediyor.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up