Kısa Filmin En Gözdeleri Ghetto’da

Etkinlikler

Bomonti sunar Fil’m@9 – 26 Mart Salı Ghetto

kısa

Meraklılarını uluslararası platformlarda görücüye çıkan kısa filmlerle buluşturan Fil’m@9, sinemaseverleri farklı yönetmenlerle, farklı müziklerle ve farklı mekânlarla tanıştırmayı bu ay da sürdürüyor.

Programdaki Türk kısaları başrolünü Uğur Polat’ın üstlendiği Jurnal, geçtiğimiz sene Cannes Film Festivali’nde gösterilen Direk Aşk ve Gizli Oturum filmlerinin yönetmenleri Abdulbaki Yavuz, Ertuğ Tüfekçioğlu ve Merve Hüriyet’in katılacağı etkinliğin öne çıkan filmleri arasında; Tabor International Short Festival’le içerik ortaklığımız sonucunda gösterilen Animal Kingdom isimli Hırvat filmi, Fight Club’ın yazarı Chuck Palahniuk’un kısa hikayesinden uyarlanan ve Türkiye prömiyeri Fil’m@9’da yapılacak olan Romance bulunuyor.

Yıl boyunca, kent geceleri için önem arz eden mekânlarda, aydan aya düzenlenen bir film festivaline dönüşen Fil’m@9, 26 Mart Salı akşamı; özgün mimarisi ve konforuyla İstanbul’un en sevilen mekânlarından biri olan Ghetto’da, teknoloji sponsoru olan SAE Enstitüsü ve medya sponsorları olan Açık Radyo, GriZine, Kültür Mafyası desteğiyle gerçekleşiyor.

1890 yılından bu yana üretim yapmakta olan ve tüketicilerini ‘müdavim’e dönüştürmeyi başarmış Bomonti’nin ana sporluğunda yapılacak etkinliğin bu ayki programında, üçü yerli olmak üzere sekiz adet kısa film bulunuyor.

Fil’m@9 sinemayı sohbete, sohbeti müziğe, müziği dansa ve eğlenceye çevirirken; metropolün aceleci ritminden sizler için zaman çalmayı vadediyor.

kısa2

Bir Fil’m Hafızası organizasyonu olan Fil’m@9 için biletlerinizi 8 Mart tarihinden itibaren Biletix gişelerinden ya da etkinlik günü Ghetto’nun girişinden temin edebilirsiniz.

http://www.biletix.com/etkinlik/PPX32/ISTANBUL/tr

 

Program:

20:00 DJ Emre Özalp

21:00 Fil’m@9 Seçkisi (1. Bölüm)

22:15 Ara

22:30 Fil’m@9 Seçkisi (2. Bölüm)

23:30 DJ Emre Özalp

 

Fil’m@9 Seçkisi

Animal Kingdom (2011)

Igor Šeregi / Hırvatistan / 16’

1990’lı yıllar, Hırvatistan’ın bağımsızlık mücadelesinin gölgesinde, minik kahramanımız Martin’in zamanın dışındaki çocuk tutkusu ve ona aynı ruh haliyle eşlik eden bir babanın hikayesi.

 

Direk Aşk (2011)

Türkiye / Ertuğ Tüfekçioğlu / 11’

Çaresiz bir kadının hiç beklemediği bir anda aşık olmasını anlatan trajikomik bir hikaye.

 

Voice Over (2011)

Martin Rosete / İspanya / 10’

Uzayın derinliklerinde yalnız, bir savaşta yürüyemeyecek kadar yaralı ve denizin derinliklerinde boğulmak üzere olabilirsiniz ama bir “ilk öpücük” hiç bu kadar zor olmamıştır.

 

Gizli Oturum (2012)

Merve Hüriyet / Türkiye / 21′

Birbirlerini hiç tanımayan üç kişi ve bir gizemli oda. Saklanılan gerçekler, gizli oturumun dayanılmaz ağırlığıyla bir bir itirafa dönüşecektir.

 

Romance (2012)

A.B.D / Andy Mingo / 27’

“Fight Club”ın yazarı Chuck Palahniuk’un aynı adlı hikayesinden uyarlandı. “Romance” İstanbul prömiyeri için Fil’m@9 Mart programında!

 

Jurnal (2011)

Türkiye / Abdulbaki Yavuz / 8’

Otobüsler içlerinde çokça şey saklarlar. Cama yapışmış dünden kalma lekeler vardır. Başımı dayadığımda duyduğum sesler bu lekelerden geliyor.

 

The External World (2010)

Almanya&İrlanda / David O’Reilly / 17’

Yaşamın çok farklı konularına değinen, güzel göndermeler yapan, soluksuz izlenecek bir David O’Reilly animasyonu: The External World.

 

Table 7 (2010)

Amerika / Marko Slavnic&Andrew McDonald / 4’

Ağızdan çıkan her kelimenin not edildiği, büyülü yedi nolu masanın gizemli ve bir o kadar da merak uyandırıcı hikayesi.

 

filmhafizasi.com

facebook.com/filmhafizasi

twitter.com/filmhafizasi

 

Sinefesto | Özlem Kaya

 

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up