Kısa Film Soğuk İtalya’da Yarışacak

Kısa Filmler

Seyid Çolak’ın gerçek olaylardan esinlenerek senaryolaştırdığı kısa filmi Soğuk Avrupa prömiyerini İtalya’da yapacak. Soğuk, İtalya’nın başkenti Roma’da düzenlenecek Overlook Film Festivali Uluslararası Kısa Film Yarışması’nda ödül bekleyecek.

soğuk-film2

Gerçek olaylardan yola çıkarak hazırlanan filmde bir çocuğun karnesini aldıktan sonra eve dönüş yolunda donarak hayatını kaybetmesini konu alıyor. Filmin başrollerinde Ömer Atıcıoğlu, Nurhayat Yıldırım ve Yüksel Akça rol alırken görüntü yönetmenliğini ise Turgay Şafak yaptı. Çekimleri Erzurum ve İstanbul’da gerekleştirilen filmin yapımcısı ise Fatih Sungur.

Daha önceki filmlerinde de toplumsal meselelere değinen Çolak’ın ‘Oyun’ ve ‘Kara Kar’ filmleri ülkemizi ABD, Fransa, Almanya, İsveç, İtalya, Portekiz, İspanya gibi uluslararası festivallerde temsil etmiş ve ödüllerle dönmüştü. Çolak’ın filmleri Cannes, Berlin, Altın Portakal gibi köklü festivallerde de gösterilmiş, seyirci ve eleştirmenlerden tam not almıştı. Ayrıca Soğuk filminin senaryosu TÜRSAK’ın düzenlediği ‘Geleceğin Sineması’nda yapım desteği kazanmıştı.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up