“Kış Uykusu” Bu Hafta Vizyonda

Manşet Türkiye

Kış Uykusu

Yapımcılığını ZeynoFilm’in üstlendiği, başrollerini Haluk Bilginer, Melisa Sözen ve Demet Akbağ’ın paylaştığı Nuri Bilge Ceylan imzalı ”Kış Uykusu”, 13 Haziran’da, 39 şehirde, toplam 123 sinema salonunda, yaklaşık 150 salonda gösterime girmeye hazırlanıyor.

Fragmanı İzlemek için Tıklayın!

Dünya prömiyerini Fransa’da 14 – 25 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen 67. Cannes Film Festivali’nde yapan Nuri Bilge Ceylan’ın yeni filmi ”Kış Uykusu”; festivalden, dünyanın en prestijli sinema ödüllerinden biri olarak gösterilen Altın Palmiye ve sinema eleştirmenleri tarafından verilen FIPRESCI Ödülü’ne değer görüldü.

Başrollerini Haluk Bilginer, Melisa Sözen ve Demet Akbağ’ın paylaştığı ”Kış Uykusu”; eski bir tiyatro oyuncusu olan Aydın’ın, Anadolu bozkırlarının ortasında, adeta bir kış uykusuna yatmış gibi görünen ıssız bir mekanda, kendisiyle, hayalleriyle, sevdikleri ve taşrayla kurduğu ve düşe kalka sürdürmeye çalıştığı ilişkilerini konu alıyor.

kış uykusu afiş

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up