Kirpi Sonic ABD’de Rekora İmza Attı

Hollywood
Jim Carrey’nin oyuncu kadrosunda yer aldığı Kirpi Sonic, ABD’de vizyona girdiği ilk hafta sonunda 57 milyonla dolar hasılat elde ederek video oyun uyarlaması açılış rekorunun sahibi oldu.

Uzun süredir beklenen video oyun uyarlaması Kirpi Sonic, sektör beklentilerinin de üzerinde bir açılışa imza attı ve elde ettiği 57 milyon dolarla Pokémon Detective Pikachu‘ya ait olan video oyun uyarlaması açılış rekorunun yeni sahibi oldu. Yayınlanan ilk fragmanından sonra sevilen karakterin görünümüyle ilgili negatif eleştiriler alan ve bu geri dönüşler ışığında yapılan görsel efekt revizesinden ötürü vizyon tarihi üç ay ileriye alınan film, global olarak ise 111 milyon dolar hasılata erişmeyi başardı.

İkinci hafta sonunda %48 düşüş oranıyla 17,1 milyon dolar hasılat elde eden Yırtıcı Kuşlar (Birds of Prey) ikinci sırada yer alırken, haftanın yeni filmlerinden Hayal Adası (Fantasy Island) 12,4 milyon dolarla üçüncü sıradan listeye girdi. Bir diğer yeni film The Photograph 12,27 milyon doalr hasılatla dördüncü basamakta kendine yer bulurken, gösterimdeki beşinci hafta sonunu geride bırakan Bad Boys: Her Zaman Çılgın (Bad Boys for Life) 11,3 milyon dolarla ABD‘nin beşinci sırasındaki yapım oldu.

Box Office ABD hafta sonu listesinin öne çıkan bir diğer detayı ise Oscar töreninde tarih yazarak büyük bir başarıya imza atan Parazit (Parasite)‘in bu ödüller sonucu artan salon sayısıyla elde ettiği hasılat oldu. Vizyondaki on dokuzuncu hafta sonunda %234 artış ile 5,5 milyon dolar elde eden film, ABD’de toplamda 43,2 milyon dolar gibi bir yabancı film için hayli yüksek olan bir miktara ulaşmayı başardı.

Box Office ABD (14 – 16 Şubat 2020)

  1. Kirpi Sonic – 57 milyon dolar (~5 milyon seyirci)
  2. Yırtıcı Kuşlar – 17,1 milyon dolar (~1,55 milyon seyirci)
  3. Hayal Adası – 12,4 milyon dolar (~1,15 milyon seyirci)
  4. The Photograph – 12,27 milyon dolar (~1,15 milyon seyirci)
  5. Bad Boys: Her Zaman Çılgın – 11,3 milyon dolar (~1,2 milyon seyirci)

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up