Kırmızıgül’den Oscar’lık Tepki

Genel

Mahsun Kırmızıgül, kendi filmi Mucize‘nin Oscar aday adayı seçilmemesine tepki gösterdi.

Yılın en önemli sinema olaylarından Akademi Ödülleri için Türkiye. En İyi Yabancı Film dalında Sivas’ı aday adayı seçti. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile sinema alanındaki meslek örgütlerinin temsilcilerinden oluşan kurulun 19 film arasından ‘En İyi Yabancı Film’ dalında Oscar aday adayı olarak Kaan Müjdeci imzalı Sivas‘ı seçmesi Mahsun Kırmızıgül‘ü kızdırdı.

11 yaşında bir çocuk ile Sivas isimli bir dövüş köpeğinin bozkırda geçen hikayesini anlatan yapımın, kendi filmi Mucize yerine seçilmiş olmasına sinirlenen Kırmızıgül, sosyal medya üzerinden tepkisini dile getirdi. Güneşi Gördüm filmiyle 2009’da Oscar aday adayı olan Kırmızıgül emeklerine haksızlık yapıldığını söyledi.

Geçtiğimiz sene Venedik Film Festivali‘nde Jüri Özel Ödülü’ne layık görülen Sivas‘ın küçük oyuncusu Doğan İzci, Bastio d’Oro‘da En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazanmıştı.

Sivas, En İyi Yabancı Dilde Film dalında değişik ülkelerden başvuran 50’nin üzerinde filmle birlikte ön elemeden geçecek.

mahsun-kızdı-tweet

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up