Kim Ki Duk Çin Malı Film Yapacak

Dünya Manşet

Son 20 yılda , çektiği düşük bütçeli filmlerle uluslararası tanınılırlık kazanan ve birçok ödül alan Güney Koreli bağımsız yönetmen Kim Ki-Duk ilk büyük bütçeli filmi için yüzünü Çin’e döndü.

kim-ki-duk-ic

Haber: Serkan Fatih Orakçı

Ünlü yönetmen geçtiğimiz günlerde Budizm temalı epik bir savaş filmi için Çinli bir yapım şirketi ile 24 Milyon Dolarlık anlaşma imzaladı.En son katıldığı Uluslararası Busan Film Festivali’nde verdiği bir röportajda yönetmen, filmin sadece Çin pazarını hedeflemediğini Avrupa ve Amerika’da da başarıyı hedeflediğini söyledi. Ayrıca filmde politika-inanç ilişkisi ve politikanın inançları nasıl manipüle ettiği gibi konulara değinmek istediğini de sözlerine ekledi.

Yeni filmin toplam bütçesi Kim Ki Duk’un daha önce çektiği 21 filmin toplam bütçesinin üç katından daha fazla. Yönetmen bu filmde ilk defa Çinli oyuncular ile çalışacak.

Röportajda ayrıca, gelişen Çin sinema sektörünün bir çok Koreli yönetmen için cezbedici olduğunu fakat kendisini Çin’e çeken etkenin sektörün pazarlama becerilerinin değil film yapım sisteminin ve film setlerinin olduğunu, Kore’de film yapmaktan çok yorulduğunu artık sadece yönetmen koltuğuna oturup önündeki monitöre bakarak yeteneklerini daha çok ön plana çıkarmak istediğini söyledi.

—————————

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

1 Yorum

  1. Sürekli yeni filmi var mı diye pc başlarında telef olduğum yönetmen:))))) Şu an nasıl mutlu oldum

    Reply

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up