Keşfedilmemiş 10 Harika Komedi Filmi

Liste

Gülmeye en çok ihtiyacımız olduğu bu dönemde, gözden kaçmış olma ihtimali yüksek 10 harika komedi filmi önerisi… İyi seyirler.

Igby Zor Durumda (2002) Igby Goes Down IMDb 6,9

 17 yaşında, zengin bir çocuk olan Igby Slocumb, sorunlu bir ergenlik döneminden geçmektedir. Bunun en önemli sebepleri, sürekli hap yutan ilgisiz annesi, şizofren babası ve faşist erkek kardeşidir. Onlardan kurtulmak isteyen Igby, okuldan da atılması üzerine, evden kaçıp Manhattan’a gider. Bu yolculuk sırasında, yaşı kendisinden büyük, onu baştan çıkarmaya çalışan kadınlarla tanışan Igby, üvey babası ile de vakit geçirme şansını elde eder. Aile ve arkadaşlarının ezdiği espritüel ve zeki Igby, bu yolculukta her ne kadar ters giden olaylar olsa da, zorlukları aşmaya kararlıdır.

Şut ve Gol (1995) Kicking and Screaming IMDb 6,8  

Film, üniversiteden yeni mezun olmuş, bir grup üniversite öğrencisinin hiç bir şey yapmadan kişilere ve olaylara, espirili bir şekilde yaklaşmalarını konu ediniyor.

Gençlik Ateşi (1991) The Commitments IMDb 7,6

Dublin’in pek iyi şöhretli olmayan bölgelerinden biri olan Barrytown’da, müzik dünyasında isim yapma hayalleri kuran genç Jimmy Rabbitte, Soul çalan bir müzik grubu kurup zirveye tırmanmak üzere kolları sıvar. Yakın dostları Derek ve Outspan’la birlikte yetenekli müzisyen avına girişirler.

Solistleri Deco’yu bir düğünde keşfederler. Vokalist kızları ise Jimmy’nin arka bahçesinde. Bir gazete ilanı onlara, kaşarlanmış trompetçi Joey Fagan’ı getirecektir. Grup yola çıkar. Ufaktan isimlerini duyurmaya başlarlar. Her ne kadar cover yapsalar da, artık Dublin’in de bir Soul grubu ya da deyim yerindeyse bir ruhu vardır. Ne var ki Deco çekilmez birisidir, Joey ise gruptaki her kızı baştan çıkaran işe yaramaz bir serseri. Her konserleri olay olur. Egolar çatışır ve sona yaklaşırlar. Yine de gerçek bir grup olduklarını göstermek için tek bir geceleri vardır.

Yaz Aşkı (2009) Adventureland IMDb 6,8

1987 yazıdır. James Brennan kolejden yeni mezun olmuştur. Mezuniyet sonrası hayalindeki Avrupa turu planlarını yaparken ailesi bu tatil için ona para veremeyeceğini öğrenir. Ailesi tarafından New Yok’ta bulunan Adventureland isimli lunaparkta çalışmaya zorlanan James, dünyadaki en kötü işi bulmuştur. Orada başına türlü belalar gelecektir. Fakat orada çalışan Em Levin’in hayatına girmesiyle bu yaz aslında düşündüğünden güzel sonuçlanacaktır.

Drop Dead Gorgeous (1999) IMDb 6,6

Küçük bir kasabada güzellik yarışması yapılır. Kazanmak için her şeyi yapabilecek adayları bulunan yarışma entrikalar doludur. Yarışmayı kazanmak için gözlerini karartmış adaylar vardır.

Bloom Kardeşler (2008) The Brothers Bloom IMDb 6,8  

Dünyanın en iyi dolandırıcıları olan Bloom kardeşler, milyonerleri birbirinden değişik senaryolarla dolandırmakla geçinirler. Her filmdeki gibi Bloom, Stephan ve sessiz ortakları Bang-Bang son işlerini yapmak adına biraraya gelir. Son işleri ise zengin ve güzel olan Penelope’yi çıkardıkları dünya turunda dolandırıp $2.5 dolar koparmaktır. Ancak Bloom’un Penolope’ye aşık olması nedeniyle işler yolunda gitmez. Avcılar ava dönüşür.

Komik Çiftlik (1988) Funny Farm IMDb 6,2

Andy ve Elizabeth, Vermont’ta bir çiftlik aldıklarında onları bekleyen sorunları hayal etmemişlerdi. Spor muhabiri olan Andy işten istifa eder ve sessiz, huzurlu kasabasında hayalini kurduğu kitabı yazmayı planlar. Fakat kamyona yüklediği eşyaları kaybolduğu andan itibaren huzuru kaçmaya başlar. Kasabadaki manyak postacıdan, evin bahçesinde gömülü cesete kadar birçok absürt durumla karşılaşan Andy’nin başına gelenler bunlarla da kalmaz.

Yok Yere Yaygara (1993) Much Ado About Nothing IMDb 7,3

Shakespeare’in oyunundan beyazperdeye uyarlanan Yok Yere Yaygara fiminin başrolünü ve yönetmenliğini Kenneth Branagh üstlenirken, filmin kadrosunda Emma Thompson ve Keanu Reeves de yer alıyor.

Yedi Dayanılmaz Gün (2014) This Is Where I Leave You IMDb 6,6  

Babalarının ölümünün ardından bir haftalığına yeniden aynı çatı altında toplanan ve çocukluk günlerine dönmeye çalışan yetişkin kardeşlerin öyküsünü anlatan filmde, bu romantik fantezinin çığrından çıkma süreci anlatılıyor.

Hayatımın Yolculuğu (2015) A Walk in the Woods IMDb 6,3  

Bill Bryson, İngiltere’de iki yıl geçirdikten sonra, eski arkadaşlarından biriyle irtibata geçer.Bill  30 yıldır hiçbir uzun yürüyüşe çıkmamıştır. Ancak yolculuğa dair araştırma yaptıkça 5 ay sürecek ve binlerce kilometre yürümek zorunda olduğu bu yolculuğun yaşlı bir adam için tek başına cesaret edilemeyecek tehlikeli bir serüven olduğunu farkı varır.Kamp malzemeleri satın aldıktan sonra kendisine bir yol arkadaşı aramaya başlar. Ancak bu hiç de kolay olmayacaktır.Aradığı herkes Bill’in çılgın teklifini geri çevirir. Tam bir yol arkadaşı bulabilmek için ümidini kesmişken uzun yıllardan beri görüşmediği, gençliğinde birlikte birçok macera yaşadığı Stephen kendisini arar ve yol arkadaşı olmak istediğini söyler.

Kaynak: Taste of Cinema

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up