Kemal Sunal Sergisi Açıldı

Festivaller

Kemal Sunal

4. Uluslararası Malatya Film Festivali etkinlikleri kapsamında Kemal Sunal’ın filmlerde kullanmış olduğu aksesuarlar ile kişisel özel malzemelerinden oluşan sergi açıldı. 

4. Malatya Uluslararası Film Festivali nedeniyle Kemal Sunal’ın ailesi tarafından hazırlanan sergi Malatyapark AVM’de açıldı. Sergide merhum sanatçı Kemal Sunal’ın filmlerde giymiş olduğu elbiseler, kullandığı aksesuarların ile kişisel özel eşyaları yer aldı. Serginin açılışında Hababam Sınıfı’nın oyuncuları da bulundu.

Serginin açılışında konuşan Kemal Sunal’ın eşi Gül Sunal, “Kemal Sunal ‘Elhamdülillah Malatyalıyım’ diyerek tüm Malatyalıların yaptığı gibi cevap verirdi. Malatyalı olmaktan çok övünürdü. Şimdi çocuklarımız da ‘biz Malatyalıyız’ diyor. Dolayısıyla ben Malatya’nın yaşlı geliniyim. Sergide Kemal’in yıllarca sakladığı evrakları, tiyatro aksesuarları, film aksesuarları, kostümleri, kimlikleri var. Özellikle üniversite diplomasını koyduk. Bildiğiniz gibi aftan yararlanıp 50 yaşından sonra üniversiteyi bitirdi ve yüksek lisans yaptı. Yüksek lisans ve üniversiteye devam etmek için yatırdığı harçların makbuzuna kadar saklayıp kendi yaptığı her şeye ne kadar önem verdiğini bize gösteriyor. Filmleri hayatından ayrı değildi. Serginin o gözle görülmesini çok arzu ediyorum” şeklinde konuştu. “Kemal Sunal tabii ki Malatyalıydı ama biliyoruz ki Kemal Sunal sadece Malatya’ya değil bütün Türkiye’ye aittir” Vali Vasip Şahin, “Türkiye’nin önemli bir değeri, önemli bir sanatçısıdır. Kemal Sunal güldürürken düşündüren, sosyal mesajlara hiciv gözüyle bakıp, can alıcı noktalarına vurgu yapabilen, bunu sadece sözleriyle değil jest ve mimikleriyle de çok rahat yapabilen çok usta bir oyuncuydu. Malatya halkı kendisiyle gurur duyuyor” dedi. Açılış sonrasında davetliler sergiyi birlikte gezdiler.

4. Malatya Uluslararası Film Festival Afişi

haber44.com

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up