Kemal Kılıçdaroğlu’na Yavuz Turgul’dan Yanıt

Türkiye
Kemal Kılıçdaroğlu’na Yavuz Turgul’dan Yanıt

Bana bir masal anlat baba’ şarkısının söz yazarı olan yönetmen Yavuz Turgul, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun, ‘Onları sanatçı olarak görmüyorum’ sözlerine yanıt verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün akşam sanatçılarla bir araya geldiği toplantıda, “Bana bir masal anlat baba” şarkısını kullanmak istediklerini ancak şarkının bestecisinin buna izin vermediğini belirtmişti.Kemal Kılıçdaroğlu şarkının bestecisine: “O şarkıyı kullanmak istedik. Korktular, vermediler. O nedenle şarkıyı besteleyeni de sahibini de kınadım. Asla onlara da sanatçı demiyorum. Kimse kusura bakmasın” demişti.

Şarkının bestecisi Cengiz Onural, Kılıçdaroğlu’nun sözlerine Twitter’dan yanıt vermiş, “Şarkılarımın politik farklılıklar dışında kalmasını istiyorum. Kimin sanatçı olduğuna tarih karar veriyor” ifadelerini kullanmıştı.

Kılıçdaroğlu’na bir yanıt da şarkının söz yazarı Yavuz Turgul’dan geldi. Turgul yaptığı açıklamada şunları söyledi: Şarkılarımın politik farklılıklar dışında kalmasını tercih ederim. Kimin sanatçı olduğuna tarih karar veriyor. “Bana bir masal anlat baba” şarkısının söz yazarı olarak, besteci Sayın Cengiz Onural’ın yukarıdaki sözlerinin altına imzamı atarım. Bu vesileyle CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğu’nun sanat ve sanatçılar hakkındaki düşüncelerini bir kez daha gözden geçirmesini diliyorum.

İşte o şarkı

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up