Kelebeğin Rüyası Bir Kez Daha Geliyor

Türkiye

Yılmaz Erdoğan’ın büyük beğeni toplayan filmi 11 Ekim’de yeniden vizyona girecek.

Kelebeğin Rüyası Bir Kez Daha Geliyor

Bu yıl Şubat ayında vizyon giren ve büyük gişe başarısı elde eden Kelebeğin Rüyası 11 Ekim tarihinde bir kez daha vizyona girecek. Yönetmenliğini Yılmaz Erdoğan’ın yaptığı filmde başrolleri Kıvanç Tatlıtuğ, Mert Fırat ve Belçim Bilgin paylaşıyor. Filmde ayrıca Farah Zeynep Abdullah Taner Birsel ve Ahmet Mümtaz Taylan gibi isimler yer alıyor. 1940’lı yıllarda yaşamış ve genç yaşta veremden ölmüş iki şairin hayatını anlatan filmde Yılmaz Erdoğan edebiyat öğretmeni Behçet Necatigil rölünde.
Filmin çekimleri Zonguldak, Heybeliada ve Kasımpaşa platosunda gerçekleştirildi ve toplam 18 hafta sürdü. Bu yıl yapılan Los Angeles Türk Film Festivali’nin de açılış filmi olarak seçilen Kelebeğin Rüyası için Heybeliada Sanatoryumu yeniden restore edildi. Başroldeki Tatlıtuğ film için hayli kilo vermiş ve filmdeki oyunculuğuyla büyük beğeni toplamıştı.

sabah

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up