İçinden Kedi Geçen Filmler

Liste Manşet

Dünya Kediler Günü’ne özel, içinden kedi geçen filmler sizlerle… Eklemek istediğiniz varsa, yorum kısmına yazmayı unutmayın!

godfather cat

Godfather (1972)

Filmin açılış sahnesinde güçlü mafya babası olarak karşımıza çıkan Marlon Brando’nun kucağındaki oyunbaz kedi, film çekildiğini bilmeden Don Carleone’nin avuçlarında yaramazlık yapar. Godfather simgesine adeta bir kaplan gibi güç veren kedi esasında Marlon Brando’ya zor anlar yaşatmıştır. Brando sahne bittiğinde elindeki çiziklere yara bandı aramıştır.

______

Inside Lyweyn Davis (2013)

Lyweyn Davis adlı folk şarkıcısının perişan hayatına konuk olan bu sarı kedi, renk bakımından epey solgun ve trajik filme sarı sıcak bir hava katar. Firari, meraklı ve oyunbazdır. Kaçtıktan günler sonra sahibinin evini bulan bu tatlı kedi Lyweyn Davis’in hayattaki tek dostudur desek abartmış olmayız.

_____

Alice Harikalar Diyarında (2010)

64 dişle gülen bu kedi Alice’nin girdiği büyülü dünyanın en tatlı canlılarındandır. Filmdeki kediyi Stephen Fry seslendirmiştir. Fry aynı zamanda Dr. Gregory House’yi canlandıran Hugh Laurie’nin de en sıkı arkadaşıdır.

______

La Dolce Vita (1960)

Anita Ekberg’in başrolünde oynadığı filmde, sokaklarda dolaşan Sylvia yolda bulduğu bir yavru kediyi avuçlarına alır, adeta kediye tutulur. Karnı aç olduğu düşünülen kedi için gecenin bir yarısında süt bulmak için küçük bir seferberlik başlatılır.

_____

Breakfast at Tiffany’s (1961)

Karşımızda hayvanların Oscar’ı olan Patsy Award ödüllü bir kedi var. Holly Golightly’nin ruh yansıması olan bu kedi ile başrol oyuncusu arasında tatlı bir çatışma vardır. Film boyunca süren gerilim finalde tatlıya bağlanır.

____

alien-cat

Alien (1979)

Uzay gemisindeki bu tatlı kedi Alien’in bütün katliamlarının tanığıdır. Kimi zaman aniden ortaya çıkarak bizi ters köşeye yatırır kimi zaman da gemidekilerin dikkatini dağıtarak Alien’e yem eder.

_____

kedi-ozledi

Kedi Özledi (2013)

Yine sarışın bir kedinin konuk olduğu bir filmle karşı karşıyayız. Buradaki yavru kedinin rolü büyük zira iki kişinin aşkının başlamasına o neden oluyor.

______

Austin Powers in Goldmember (2002)

Bir James Bond göndermesi olan bu komedi filminde, filmin kötü adamı kötülüğü avucundaki bu tüylü beyaz kedi ile güçlendirir.

______

Meet the Parents (2000)

Kıl kayınpeder Robert Deniro’nun çok sevdiği bu suratsız kedi namı diğer Mr. Jinx ile tanışın. Aman dikkat edin tırmalamasın.

_______

home-movie-cat

Home (2015)

Garip bir uzaylı istilasının anlatıldığı Yuva’da, bu tombul ve meraklı kedimiz başroldeki firari çocuğumuza yarenlik eder. Çok sevimli ve cana yakındır.

______

Şrek

Böyle bir liste yapılır da Şrek’in Çizmeli Kedisi unutulur mu? Masallar diyarının bu İspanyol kedisi hem savaşçı hem de iri gözleriyle sevimlidir. Serinin sonlarına doğru yemeği biraz abartan kedimiz bir müddet obezite ile de mücadele eder.

____

kotu kedi serafettin

Bonus: Kötü Kedi Şerafettin (2016)

Normalde başrolünde kedi olan filmleri listeye almayacaktık. Ancak Şero’nun yeri ayrıdır. İnsandır. Candır. Kötü bir baba, ahlaksız bir sokak kedisidir. Keyfine düşkündür.

______

Şunlar da ilginizi çekebilir: Kediler Köpeklere Karşı, Garfield, Bir Kedinin Gizli Hayatı, Şapkadaki Kedi, Hasta Kedi Yavrusu, L’Atalante, Aristokediler,

 

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up