Kazanma Hırsı Yaratan Spor Filmleri

Liste

Zafer Bizimdir (2006)

Bir uçak kazasında tüm takımını ve teknik ekibini kaybeden Marshall Üniversitesi’nin, futbol kulübünün başına getirdiği yeni koçun, takımı tekrar toparlama çabasını anlatan; Matthew McConaughey’in başrolünde yer aldığı; ZAFER BİZİMDİR.

Pele: Bir Efsanenin Doğuşu (2016)

Adını futbol tarihine altın harflerle yazdıran Brezilyalı futbol efsanesi Pele’nin hayatına odaklanan, 1958 FIFA Dünya Kupası’nda milli takım ile verdiği mücadeleyi hikayeleyen; PELE: BİR EFSANENİN DOĞUŞU.

Kızgın Boğa (1980)

Orta sıklet boksör Jake LaMotta’nın, ringdeki başarıları, özel yaşamındaki kargaşaları ve sporu bıraktıktan sonra hayatındaki değişimin gerçek hikâyesini konu alan, Martin Scorsese -Robert De Niro ortaklığındaki; KIZGIN BOĞA.

Katwe Kraliçesi (2016)

Uganda’da yaşayan genç bir kızın, satranç oynamaya başladıktan sonra yaşadıklarını konu edinen, dönemin zorlu yaşam şartlarını yansıtan bir dram; KATWE KRALİÇESİ.

Karar Gün (2014)

Usta aktör Kevin Costner’ın başrolde yer aldığı; Cleveland Browns takımı genel menajerinin, Ulusal Futbol Ligi draft seçimleri için verdiği mücadelenin anlatıldığı; KARAR GÜNÜ.

Zafere Hücum (2013)

Avusturyalı formula yarışçısı Niki Lauda ve İngiliz rakibi James Hunt arasındaki dillere destan rekabeti konu alan, Ron Howard imzalı; ZAFERE HÜCUM.

Dangal (2016)

Eski bir güreşçinin, hiç kazanamadığı altın madalyayı, iki kızının kazanması için onlara antrenörlük yapmasını öyküleyen, Amir Khan’ın başrolünde yer aldığı; DANGAL.

Rocky (1976)

Philadelphia’da profesyonel bir boksör olmak isteyen Rocky Balboa’nın başarı öyküsünü anlatan, usta aktör Slyvester Stallone’la özdeşleşen; ROCKY.

Foxcatcher Takımı (2014)

Şampiyon güreşçi kardeşler Mark ve Dave Schultz ile 1988 Seul Olimpiyatları için onların sponsorluğunu üstlenen zengin iş adamı John du Pont arasındaki trajik ilişkiyi anlatan; FOXCATCHER TAKIMI.

Kazanma Sanatı (2011)

Başrolünde Brad Pitt’in yer aldığı; menajer Billy Beane’in daha önce denenmemiş bir strateji ile beysbol kurallarını tamamen değiştirmeye çalışmasını konu alan; KAZANMA SANATI.

Zafer Yolu (2003)

1937’de, Amerika Birleşik Devletleri tarihinin en korkunç ekonomik buhranının yaşandığı dönemde, bir ailenin kaderini değiştiren yarış atının öyküsünün resmedildiği; ZAFER YOLU.

Bagger Vance Efsanesi (2000)

Eski performansına sahip olamadığını ve artık paslandığını hisseden bir golf oyuncusunun, esrarengiz bir golfçüden yardım alarak turnuvaya katılmasını hikayeleyen; Will Smith ve Matt Damon’ın başrolleri paylaştığı; BAGGER VANCE EFSANESİ.

Ben, Tonya (2017)

1990’ların başında Amerika’nın en ünlü artistik buz patencisi olan, annesi tarafından psikolojik, sevgilisi tarafından da fiziksel şiddete uğrayan Tonya Harding’in yükselişini ve çöküşünü resmeden; BEN, TONYA.

Kazanma Hırsı (1999)

Oyuncu kadrosunda Al Pacino, Jamie Foxx ve Denis Quaid gibi yıldız isimleri barındıran; Amerikan futbol sisteminin çarpıklığını, ekonomisini, açgözlülüğünü ve hırsını ortaya koyan; KAZANMA HIRSI.

McFarland (2015)

California’nın en fakir bölgelerinden olan McFarland’daki bir liseye sürülen koçun, burada, spora olan yatkınlıklarını keşfettiği öğrencilerini önemli bir atletizm yarışmasına hazırlamasını anlatan duygusal yapım; MC FARLAND.

HazırlayanMehmet Ali Karga

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up