“Kazananı Olmayan Bir Savaş”

Dünya

Batman ve Superman: Adaletin Şafağı’na sayılı bir zaman kaldı. New York’ta galası yapılan filmin başrolünde oynayan isimlerden son açıklamalar da geldi.

Sinema tarihinin son Batman’i Ben Affleck film hakkında şunları söyledi:

“Bu hikaye üzerinde çalışılan, özellikle korkuyla yapmak zorunda kalınan bazı temalar hala kulağımda çınlıyor. Korkutulduğumuzda verdiğimiz tepki ve bazen bizleri en kötü şeklimize döndüren halimiz. Çok korkutulursak küplere biner ve saldırıya geçeriz. O noktadan sonra savaşmaktan başka çare yoktur.”

gala

Superman’i oynayan Henry Cavill ise iki süper kahraman arasındaki mücadelenin kazananı olmayan bir savaş olduğunu belirti. Cavill: “Batman ve Superman arasında her zaman kafa kafaya bir rekabet olmuştur. Her iki tarafın hayranları arasında dövüşü kim kazanır sorusu hep sorulmuştur. Bu soru kısmen cevaplansa da çizgi roman dünyasının en güzel tarafı böyle bir soruya asla tam bir cevabın verilmemesi çünkü cevaptan ya da başka bir senaryodan yeni bir soru ortaya çıkacaktır.”

batman

Filmde Lex Luthor’u oynayan Jesse Eisenberg ise Batman v Superman’ın günümüz Amerikan toplumunun bir yansıması olduğunu belirtti.Eisenberg, halka özellikle bizden olmayan Superman korkusu aşılayan Makyavelist Luthor’un “klasik yabancı düşmanılığı” olarak nitelendirdi. Eisenberg şunları aktardı: “Benim karakterim klasik yabancı düşmanı biri. Superman’a bir yabancı gözüyle bakıyor. Superman başka bir gezegenden geliyor ve herkes kendini tehdit altında hissediyor. Ben başka bir yerden gelen bu yaratığın tehdit korkusuyla toplumu açık bir şekilde kışkırtıyorum. Bugün ülkemizin siyaset dilinin kirliliğine iyice bakarsanız bunun gölgelerini görebilirsiniz.”

Batman ve Superman: Adaletin Şafağı 25 Mart’ta gösterimde.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up