Kate Winslet’ın Yeni Projesi

Dünya

Troy Lum ve Andrew Mason’ın yapımcılığını üstlendiği biyografik filmde, Kate Winslet model ve fotoğrafçı Lee Miller’a hayat verecek.

Titanic, Okuyucu gibi yapımlarda rol alarak geniş kitlelerce tanınır hale gelen ve son projesi Steve Jobs ile gündemde olan Kate Winslet, 1900’lerde yaşamış model ve fotoğrafçı Lee Miller‘ı canlandıracak.

lee miller

Miller’ın oğlu Antony Penrose kendi kitabın The Lives of Lee Miller adlı kitabından uyarlanacak senaryo için; ”Kate Winslet kibar, anlayışlı ve bir o kadar da cesur biri. Miller’ı canlandıracak başka birini düşünemiyorum” dedi.

Üç ana başlıkta ele alınacak olan film, önce Miller’ın keşfedildiği süreci ardından sürrealist bir fotoğrafçı haline gelişini ve son bölümde, Nazi toplama kampında çektiği fotoğraf ile dünya çapında tanınır oluşunu anlatacak.

Miller, Pablo Picasso ve Man Ray gibi pek çok sanatçıya ilham kaynağı olan önemli bir isimdi. Picasso ile 1920’lerde Paris’te tanışan sanatçı, Nazi kamplarında gerçekleştirdiği çekimleri ile çok sayıda ödül kazandı.

———————————————————-

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up