Katar’da Türk Filmleri Haftası Başlıyor

Festivaller

2. Türk Filmleri Festivali

TC Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla PROGEM Proje Geliştirme Merkezi tarafından düzenlenen 2. Türk Filmleri Festivali, 20-26 Haziran tarihleri arasında yapılacak.

Türk sinemasını Katar’da tanıtma amacı taşıyan festival, ülkedeki en büyük alışveriş merkezi Villaggio’da Perşembe akşamı yapılacak gala ile başlayacak.

Bir hafta boyunca son çıkan ve en çok izlenen 7 filmin gösterileceği festival, Mahsun Kırmızıgül’ün yönettiği New York’ta Beş Minare filmi ile açılacak. Film gösteriminden önce yapılacak gala kokteyline, başta Türkiye’nin Doha büyükelçisi olmak üzere çok sayıda büyükelçinin ve ülkenin önde gelen gazete genel yayın yönetmenlerinin katılması bekleniyor.

Çanakkale: Yolun Sonu, Uzun Hikâye, Aşk Tesadüfleri Sever, Bu Son Olsun, Fetih 1453 ve Evim Sensin filmlerinin gösterileceği festivale Mahsun Kırmızıgül, “Bu Son Olsun” filminin yönetmeni Orçun Benli ve başrol oyuncusu Deniz Uğur da katılacak.

Katar’ın yerel gazetelerinde geniş yer ayrılan festival, ülkede yaşayan Türklerin yanı sıra Arap sinemaseverlerden de yoğun ilgi görüyor.

2010 yılında ilki yapılan Türk Filmleri Festivali’nin, bundan böyle her yıl düzenli olarak ülkede gerçekleştirilmesi öngörülüyor.

Star Gazetesi

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up