Karlar Ülkesi 2 Rekorları Altüst Etti

Hollywood
Karlar Ülkesi 2, Disney animasyon filmleri arasında rekor kırarak zirveye yerleşti. 

Birinci filmden 6 yıl sonra vizyona giren Karlar Ülkesi 2 rekorları altüst etti. Film ABD gişe rakamlarında zirveye yerleşmekle kalmadı, kasım ayının en iyi animasyon rakamına, tüm zamanların en iyi üçüncü animasyon açılışına ve Disney’in en iyi açılışına imza attı.

Karlar Ülkesi 2 sadece Amerika’da hafta sonu 127 milyon gişe hasılatına ulaşarak vizyondaki filmler arasında zirveye yerleşti.

Karlar Ülkesi 2, 182 milyon dolar ile zirvede yer alan İnanılmaz Aile 2 (Incredibles 2) ve 135 milyon dolar ile ikinci sırada yer alan Kayıp Balık Dori’nin (Finding Dory) ardından tüm zamanların en iyi açılışına imza atan üçüncü animasyon filmi olma başarısı gösterdi.

Karlar Ülkesi 2 bununla da kalmadı kasım ayında vizyona giren animasyon filmleri arasında tüm zamanların en hızlı açılış rekorunun sahibi oldu. 

Birinci filmden 6 yıl sonda vizyona giren ve dünyada 350 milyon 200 bin dolar gişe hasılatına ulaşan film Disney animasyon filmleri arasında da rekor kırarak zirveye yerleşti. 

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up