Karlar Ülkesi 2, En Çok Hasılat Eden Animasyon Filmi Oldu

Dünya Hollywood

Karlar Ülkesi 2 hafta sonu elde ettiği hasılatla birlikte dünya genelinde tüm zamanların en çok hasılat elde eden animasyon filmi oldu.

Geçen yıl Kasım ayında dünya genelinde gösterime giren, 2013 yapımı sevilen animasyon Karlar Ülkesi‘nin devam filmi Karlar Ülkesi II , geçen hafta sonunda elde ettiği hasılatla birlikte global olarak $1,325 milyara ulaştı ve dünya genelinde tüm zamanların en çok hasılat elde eden animasyon filmi oldu.

Geçen haftayla birlikte, dünya genelinde $1,281 milyar hasılatı bulunan selefi Frozen’ı ve $1,243 milyar hasılatlı İnanılmaz Aile 2′yi geride bırakan film, ABD’de elde ettiği $449 milyonun yanı sıra Çin’de $118 milyon, Japonya’da $103,8 milyon, Güney Kore’de $96,2 ve Birleşik Krallık’ta $65 milyon hasılat elde ederek animasyon filmler arasında hasılat rekoruna ulaşmayı başardı. 

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up