Bizimle İletişime Geçin

Türkiye

Karayip Korsanları Rekor Kırdı!

Yayınlandı

tarihinde

19 Mayıs’ta Vizyona Giren Karayip Korsanları Serisinin Karayip Korsanları: Gizemli Denizlerde İlk Gün Gerçekleştirdiği 1.418.370 TL’lik Hasılat İle Türkiye’de Bir Rekora İmza Atti.

İstanbul, 24.05.2011: 19 mayıs’ta vizyona giren karayip korsanları serisinin merakla beklenen dördüncü filmi karayip korsanları: gizemli denizlerdeilk gün gerçekleştirdiği 1.418.370 tl’lik hasılat ile türkiye’de bir rekora imza atarak tüm zamanların en iyi ilk gün açılışını yapan yabancı film oldu. Film, ülkemizde vizyona girdiği günü takip eden haftasonunda ise 2.762.329 TL’lik hasılat elde ederek 2011 yılının en iyi açılış yapan filmi ünvanına da sahip oldu.

Walt Disney Pictures ve Jerry Bruckheimer Films, tüm aile bireylerinin de severek izlediği ve büyük bir hayran kitlesine sahip Karayip Korsanları serisinin dördüncü filmi Karayip Korsanları: Gizemli Denizlerdeile tekrar karşımızda. 19 Mayıs’ta ülkemizde gösterime girdiği gün 115.515 kişi tarafından izlenen ve 1.418.370 TL’lik hasılat elde eden film, Türkiye’de tüm zamanların en iyi ilk gün açılışını yapan yabancı film oldu. Filmi, gösterime girdiği günü takip eden haftasonunda ise 224.565 kişi izledi. Böylece haftasonu 2.762.329 TL’lik hasılat elde eden film ayrıca ülkemizde 2011 yılının en iyi açılış yapan yabancı filmi de oldu. Film 19-22 Mayıs tarihlerinde arasında toplam 340.080 kişi ve 4.180.699 TL’lik hasılata ulaştı.

Tüm dünyada Karayip fırtınası esmeye devam ediyor. Sadece Türkiye’de değil tüm dünyada da 2011 yılının en iyi açılış hasılatına imza atan Karayip Korsanları: Gizemli Denizlerde ile birlikte serisinin global gişe hasılatı 3 milyar doları geçti. Filmin bir diğer rekoru ise Amerika dışındaki uluslararası pazarlarda tümzamanların en iyi açılış hasılatına sahip film olması… Karayip Korsanları Gizemli Denizlerde 5 günlük dünya hasılatı ise 346 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Jack Sparrow bu kez üç boyutlu:Jerry Bruckheimer’ın yapımcılığını, Rob Marshall’ın yönetmenliğini üstlendiği eğlence macera ve komedi unsurlarını bir araya getiren Karayip Korsanları: Gizemli Denizlerde üç boyutlu olarak sinemaseverlerle buluşuyor. Karayip Korsanları serisinin ikonik karakteri Jack Sparrow’ahayat veren Johhny Depp’e bu kez güzel ve bir o kadar da tehlikeli bir korsan olan Angelica rolünde Penelope Cruz eşlik ediyor. Filmde Kaptan Barbossa rolünde yine Geofrrey Rush izleyicinin karşısına çıkarken filmin kötü adamı Karasakal olarak usta oyuncu Ian Mcshane büyük bir performans sergiliyor.

Karayip Korsanları: Gizemli Denizlerde’de Kaptan Jack Sparrow yine kendini aksiyon dolu bir maceranınortasında buluyor. Jack’in yolu, birlikte karmaşık bir geçmişe sahip olduğu, gizemli ve çekici korsan Angelica (Penélope Cruz) ile kesişince, Jack kendini efsanevi Gençlik Pınarı’ına doğru yol alan acımasız korsan Karasakal’ın (Ian McShane) gemisi olan Kraliçe Anne’in İntikamı’nda bulur.
Jack, zalim Karasakal ve onun zombilerden oluşan tayfasıyla, zekası ve kılıç kullanmasıyla kendisine denk olan Angelica’yla ve en deneyimli denizcilerin bile sonu olabilecek güzel ve etkileyici denizkızlarıyla baş edebilmek için tüm kurnazlığını konuşturmalıdır.
3 boyutlu olarak gösterime giren Karayip Korsanları: Gizemli Denizlerde sizleri içinden çıkmak istemeyeceğiniz bir macera şölenine davet ediyor.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye

Nuri Bilge Ceylan’ın Yeni Filmi “Kuru Otlar Üstüne”nin Çekimleri Devam Ediyor

Prömiyerini Cannes Film Festivali‘nde yapacak!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Nuri Bilge Ceylan’ın Yeni Filmi  "Kuru Otlar Üstüne"nin Çekimleri Başladı

Nuri Bilge Ceylan’ın yeni filmi “Kuru Otlar Üstüne”nin çekimleri Erzurum’da devam ediyor.

Dünyaca ünlü Türk yönetmen Nuri Bilge Ceylan’ın yeni filmi “Kuru Otlar Üstüne“nin prodüksiyonu Erzurum’un Karayazı ilçesinde devam ediyor. Avrupa’nın en büyük sinema destekleme fonlarından biri olan Eurimages Fonu‘nun bu yılki destekleyeceği yapımlar arasında bulunan Kuru Otlar Üstüne‘nin 2022 yılında gösterime girip Cannes Film Festivali‘nde prömiyerini yapması bekleniyor.

Geçtiğimiz aylarda 2020-2 Sayılı Sinema Destekleme Kurulu Kararı’yla Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan 2 milyon TL yapım desteği alan filmin yapımcılığını Memento Films Production (Fransa), NBC Film (Türkiye), Komplizen (Almanya) ve ATMO (İsveç) gibi uluslararası şirketler üstleniyor.

Merakla beklenen yapımın oyuncu kadrosunda Merve Dizdar, Deniz Celiloğlu ve Musab Ekinci bulunuyor. Film, İstanbul’a tayin olma umudu ile Anadolu’nun ücra bir köşesine zorunlu hizmete gönderilen öğretmen Samet’i konu alıyor. Heyecanla beklenen yapım, acımasız hayatın zorluklarını Nuray öğretmen ile aşan Samet’in hikayesine odaklanıyor.

Okumaya Devam Et

Günün Haberi

Sinema Salonlarının Açılış Tarihi Yine Ertelendi

Bu son olsun.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Sinema Salonlarının Açılış Tarihi Yine Ertelendi

Sinema salonlarının açılış tarihi dün yapılan kabine toplantısı ile bir kez daha ertelendi.

İçişleri Bakanlığı tarafından tüm il valiliklerine iletilen Sinema Salonlarının Faaliyetlerinin Ertelenmesi konulu yeni ek genelge ile sinema salonlarının açılış tarihi bir kez daha ertelendi. Öncesinde 1 Nisan‘da yeniden faaliyete girmesi planlanan sinema salonlarının açılış tarihi 12 Mayıs‘a ertelendi.

Yaz aylarında yeni yeni açılmaya başlayan ve geçtiğimiz aylarda vizyona girme cesareti gösteren filmlerle normalleşme adımları atan sinemaların, 17 Kasım 2020 tarihinde yapılan Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısı sonucunda yıl sonuna kadar kapatılacağı açıklanmıştı. Sinemaların 2021 ile tekrar faaliyete geçmesi planlanırken yıl sonunda yapılan ek genelge ile bu tarihin 1 Nisan 2021 olacağı duyurulmuştu. Şimdi ise bu tarih artan vaka sayısı nedeniyle 12 Mayıs‘a alındı.

Okumaya Devam Et

Türkiye

Yabancı Damat’ın Eleni’si Ayla Karaca Hayatını Kaybetti

COVID-19 nedeniyle hayata gözlerini yumdu.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Yabancı Damat'ın Eleni'si Ayla Karaca Hayatını Kaybetti

Yabancı Damat dizisindeki Eleni karakteri ile tanınan Ayla Karaca, COVID-19 nedeniyle hayata gözlerini yumdu.

Asıl adı Atina Miloharakti olan oyuncu Ayla Karaca, COVID-19 nedeniyle hayata gözlerini yumdu. Uzun süredir bakım evinde kalan Karaca, Yabancı Damat dizisindeki Eleni karakteri ile tanınıp çok sevilmişti.

 Ayla Karaca Hayatını Kaybetti

17 Mart Çarşamba günü İzmir’de hayatını kaybeden Karaca‘nın cenazesi, bugün saat 12:00’da Uzunçayır Rum Ortodoks Mezarlığı’ndaki aile kabristanında toprağa verilecek.

Okumaya Devam Et

Popüler