Karadeniz’in Sıra Dışı İnsanları Belgesel Oluyor

Türkiye

Karadeniz’in Sıra Dışı İnsanları Belgesel Oluyor

Karadeniz kadınlarının zorlu doğa koşullarına karşı verdikleri mücadeleyi anlatan ödüllü belgesel ‘İfakat’ın yönetmeni Orhan Tekeoğlu, bu kez Karadeniz insanlarının yaratıcılıklarını, bazen düşündüren bazen de güldüren sıra dışı hikâyeleri ile anlatmaya hazırlanıyor.

Yapımcılığını Nurdan Tümbek Tekeoğlu’nun üstlendiği Sıra Dışı İnsanlar adlı belgeselin finansmanı, kitlesel fonlama web sitesi www.fongogo.com üzerinden sağlandı. 140 destekçiyle yüzde 179 destek alan projeye, Karadenizliler ve Karadeniz’e gönül verenler bu web sitesi üzerinden destek vererek, belgeselin hazırlanmasına yardımcı oldu. Destekçilerin isimleri belgeselde yer alırken, bağış miktarına göre çeşitli jestlerle ödüllendirilecek.

Uluslararası belgesel film festivallerinde de gösterilmesi planlanan Sıra Dışı İnsanlar belgeselinde “lazralli, varangel, kuşdili” gibi Karadeniz insanına özgü birçok buluş hikâyeleri ile birlikte ele alınıyor. Bu belgeselle Karadeniz kültürünün dünyaya tanıtılması hedefleniyor.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up