Karadayı, Latin Amerika Yolcusu!

Diziler Dünya

Latin Amerika’da yayın yapan iki farklı kanalın Karadayı‘yı satın aldığı öğrenildi.

Eccho Rights’ın haklarını sattığı dizi Arjantin’de Telefe, Şili’deyse Mega kanallarında izleyiciyle buluşacak. Dizinin Şili kanalı Mega’daki yayını bu ay başlayacak. Arjantin kanalı Telefe ise bölümleri 1 Aralık’tan itibaren izleyiciyle buluşturacak.

karadayı

Ağustos ayında yine Kenan İmirzalıoğlu’nun başrolünde yer aldığı Ezel dizisi Latin Amerika ülkelerinde ekrana gelmişti. Ezel‘in sevilmesi Karadayı‘ya olan ilginin de artmasına neden oldu ve 50’den fazla ülkeye satıldı.

Eccho Rights adına açıklama yapan Barbora Susterova, “Geçtiğimiz yıl Latin Amerika’da Türk dizilerine olan talepte büyük bir artış yaşandı. Güçlü karakterler ve ilgi çekici hikayelerin karışımı bölgedeki izleyicilere hitap etmeyi başarıyor. Bunun yanı sıra Türk dizilerinin pembe dizi formatına benzerliği de ilgi çekiyor. Bu yapımların reytinglerde elde ettiği başarıyla, Türk dizilerine olan ilginin daha da artmasını bekliyoruz.” dedi.

Karadayı dizisi Kenan İmirzalıoğlu’nun canlandırdığı Mahir karakterinin babasının işlemediği bir cinayetle suçlanmasıyla başlıyordu. Mahir babasının suçsuz olduğunu kanıtlamak için çaba harcarken imkansız gibi görünen bir aşkın pençesine düştü. Çünkü babasının kaderini elinde tutan hakim Feride’ye aşık olmuştu.

Üç sezon süren Karadayı geçtiğimiz Haziran ayında final bölümüyle sona erdi.

————————————————————————————————

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up