Kapan Filminin Çekimleri Tamamlandı

Manşet Türkiye Yakında
Kapan Filminin Çekimleri Tamamlandı

Adını çektiği ödüllü kısa filmlerle duyuran yönetmen Seyid Çolak’ın ilk uzun metrajlı filmi Kapan’ın çekimleri tamamlandı.

Kültür Bakanlığı “İlk Filmini Gerçekleştirecek Yönetmen” kapsamında desteklenen ve TRT Ortak Yapımı Kapan’ın çekimleri yaklaşık 4 hafta sürdü. Senaryosunu Seyid Çolak’ın Güven Adıgüzel’le birlikte kaleme aldığı filmin çekimleri Mada Adası’nda gerçekleştirildi.

Filmin Konusu

Göl içinde yaşam alanı bulunan adada geçen filmde, bir kurdun gölün buz tutması vesilesiyle adaya geçmesi ve burada yavrulamasıyla birlikte dört karakterin değişen hayatlarına odaklanıyor. Adadan ayrılamayan kurdun kendine alan açmaya çabalaması ve bunun tehlikeli bir fikir olduğunu savunan karakterlerle savaşa girmesiyle birlikte adaya kaosun hakim olması konu ediniyor. Doğa, vahşi yaşam ve insanoğlunun kişisel hırslarına odaklanılan film, sonbahar ve kış aylarında geçiyor.

Kimler Oynuyor?

Gizem, macera, dram türündeki filmin başrollerinde Seyid Çolak’ın kısa filmlerinde de başrollerinde oynayan Yüksel Akça, TRT’nin sevilen dizisi Seksenler’in Laz Polisi Onur Dilber, Münibe Millet, Serkan Altıntaş, Güliz Oktar, Sami Aksu ve Birol Cürgül gibi isimler yer alıyor. Filmin görüntü yönetmenliğini Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak filminden tanınan İlker Berke, yönetmen yardımcılığını ise Özge Eren üstlendi.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up