‘Kapan’ Filminden İlk Kareler Yayınlandı

Türkiye

Yönetmenliğini Seyid Çolak’ın yaptığı Kapan filminden ilk kareler paylaşıldı. Film, bir adada yaşayan insanların kurt ile mücadelesini ve karakterlerin kaotik dönüşümünü anlatıyor.

Yakın zamanda çekimleri tamamlanan Kapan filminden ilk görseller paylaşıldı. Göl içerisinde bir adada kendine yaşam alanı kurmuş insanların hayatlarına odaklanılan filmde dört ana karakterin kurt ile birlikte dönüşümü ele alınıyor. Buz tutması nedeniyle adaya geçen kurdun yavrulaması ve kendine burada yaşam alanı açmaya çabalaması ile hikâye başlıyor. Adalıları da ikiye bölen ve kaosa neden olan kurt, varlığını giderek hissettirirken karakterler de bir türlü yüzleşemedikleri kurdun peşine düşüyor.

Kapan’ın senaryosu Güven Adıgüzel ve Seyid Çolak’a ait. Daha önce çektiği kısa filmlerle çeşitli festivallerden önemli ödüller alan Çolak oldukça heyecanlı olduğunu söyleyerek, “Kurduğunuz hayallerin bir bir gerçekleşmesi kadar mutlu edici bir şey yok sanırım. Güzel bir ekiple yoğun bir şekilde çalışarak hedefimize ulaştık. Set süreci hiç bitmesin istedim. Elbet hatalarımız ve zaaflarımız vardır. Biçimsel değil de hikaye döngüsü itibariyle klasik anlatıyı biraz bozup, farklı cümleler kurmak istedim. Vahşi hayvan ve insan mücadelesi hep ilgimi çekerdi. Bu çarpışmayı çıkışı olmayan bir yerde yani adada yapmak istedik. Umarım bunda başarılı olmuşuzdur. Bundan sonra söz seyircinin. Umarım yolumuz açık olur.”  Filmin oyuncuları arasında Onur Dilber, Sami Aksu, Münibe Millet, Serkan Altıntaş, Yasemin Girgin, Güliz Oktar ve Yüksel Akça yer alıyor. Görüntü yönetmenliğini İlker Berke’nin üstlendiği filmin çekimleri Beyşehir Gölü, Çıldır Gölü, Isparta ve Ardahan’da gerçekleştirildi.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up