Kapan Avrupa Prömiyerini Madrid Film Festivali’nde Yapacak

Avrupa Sineması Türkiye

Seyid Çolak’ın yönettiği ve senaryosunu Güven Adıgüzel’le birlikte yazdığı Kapan Avrupa prömiyerini Madrid Film Festivali’nde yapacak.

Geçtiğimiz aylarda dünya prömiyerini Moskova Film Festivali’nde gerçekleştiren Seyid Çolak imzalı Kapan filmi, bu yıl 9-17 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen 8. Madrid Film Festivali’nde Avrupa prömiyerini gerçekleştirecek.

41. Moskova Film Festivali’nde de büyük ödül için yarışan film, Madrid Film Festivali’nde ise Yabancı Dilde En İyi Film ve En İyi Yönetmen dallarında yarışacak.

Filmin oyuncu kadrosunda Onur Dilber, Münibe Millet, Serkan Altıntaş, Yasemin Girgin, Sami Aksu, Güliz Oktar ve Yüksel Akça gibi isimler bulunuyor. Filmin görüntü yönetmenliğini İlker Berke üstlenirken, kurgusunu Naim Kanat yaptı. Kapan’ın yardımcı yönetmenliğinde ise Özge Eren bulunuyor. Film, T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı İlk Filmini Çekecek Yönetmen kategorisinde desteklenmiş, TRT ise filme ‘Ortak Yapımcı’ olmuştu.

Kapan, bir adada yaşam süren beş balıkçı arkadaşın tek düze hayatlarının aralarından birisinin nedeni bilinmeyen bir şekilde ortadan kaybolmasıyla başlıyor ve ilerleyen dakikalarda bir kurdun adada varlığını göstermesiyle gelişen gizemli olayları anlatıyor.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up