Kanserle Mücadeleyi Anlatan Filmler

Liste

Mehmet Furkan Bülbül hazırladı.

Şansa Bak

1) 50/50 (2014) IMDb 7.7

Kanser olduğunu öğrendikten sonra hastalığını kabullenemiyen fakat geçen zaman içinde onu kabullenip onunla savaşmak zorunda kalan gencin hikâyesi. Üstelik 50/50 yaşama şansı içinde…

______

File:Okay.gif

2) Aynı Yıldızın Altında (2014) IMDb 7.9

Üç yıldır tiroid kanseriyle boğuşan genç kız destek terapi merkezinde beyin tümöründen dolayı bir ayağı protez olan biriyle tanışır ve bu arkadaşlık ilerler akciğer tedavisi için genç kız hastaneye yatırılır. Olaylar gelişir…

_____

3) Canım kardeşim (1974) IMDb 8.4

Aylak ve serseri olan Murat ve onun arkadaşı Halit hayatta amaçları olamadan yaşamaktadırlar; fakat beklenmedik bir şekilde muratın babası ölüp küçük kardeşi Kahraman Murat’a kalacaktır üstelik kardeşinin daha sonra kanser olduğunu öğrenecektir hayatının geri kalanını kardeşine iyi yaşatmaya çalışacak olan murat parasız haliyle neler yapacaktır?

_____

4) Love Story (1970) IMDb 6.9

Oliver Barrett, aile geleneğini devam ettirerek kendisinden öncekiler gibi Harvard Üniversitesi’nde hukuk okumaktadır. Bir gün Radcliffe Koleji’nde müzik öğrencisi olan işçi sınıfından Jennifer Cavalleri’ye aşık olur. Çift evlenmeye karar verir fakat bu evliliğe mani olacak bir çok sebep vardır üstelik Jennifer lösemi hastasıyken…

____

5) İkiru (1952) IMDb 8.2

II. Dünya Savaşı sonrası Tokyo belediyesinde şeflik yapmakta olan bir adam hayatını oğlu ve bulunduğu koltuk üzerine adamıştır. Fakat beklenmedik bir şekilde kanser olduğunu öğrenince dehşete kapılır. Üstelik sadece 3 ay ömrü vardır.

______

6) The Bucket List (2007) IMDb 7.4

Hayatları tamamen farklı biri zengin biri fakir iki insanın yolları bir hastane odasında kesişir. “Tahtalıköyü boylamadan önce” hep istedikleri şeyi yapmak isteler ve arabayla beraber bir tur yaparlar. İşte birbirinden farklı iki adamın birbirlerini anlayacakları zaman gelmiştir.

_______

7) My Sister’s Keeper (2009) IMDb 7.4

Kızlarının lösemi olduklarını öğrenince allak bullak olan aile çareyi bir çocuk daha dünyaya getirmekte bulacaktır. Yeni çocuklarının göbek bağından aldıkları kanla işe başlayan aile aradan yıllar geçtikten sonra bir de böbreğe ihtiyaçları olacaktır. Fakat küçük kızları onu ablası için kullandıklarını düşünüp ailesine dava açacaktır.

______

Bensiz Hayatım

8) My Life Without Me (2003) IMDb 7.6

Ailesi yüzünden okuyamadığı için üniversitede temizlik yaparak kocasına destek olan iki çocuk annesi bir kadının hayatı annesi ve babası yüzünden istemediği bir şekilde oluşmuştur. Bütün bunlar arasında bir de örünün çok az olduğunu öğrenen kadın herşeyi bırakıp kendini yazmaya verir.

_______

Deadpool

9- Deadpool

Doktorların teşhisleri sonunda kanser olduğu ortaya çıkan Wade Wilson’ın (Ryan Reynolds) bilinen tedavi yöntemleri dahilinde hayatta kalma ihtimali yoktur. Ancak Weapon X adlı bir program, onu eskisinden daha iyi hale getirme vaadinde bulunur. Wade’in üzerinde uygulanan prosedürler sonucunda yepyeni bir karakter ortaya çıkar. Alışıldık süper kahramanlara hiç benzemeyen, umursamaz, tuhaf bir espri anlayışı olan Deadpool, hayatını mahvolma noktasına getirenlerden intikam alma peşine düşecektir.

__

Ma ma

10- Ma Ma

 İlkokul öğretmeni olan Magda meme kanserine yakalanır. Daha önceden de bu hastalığa yakalanmış ve atlatmıştır. Ancak bu defa hastalık çok hızlı ilerlemiş ve doktorlar Magda’ya sadece 6 ayının kaldığını söylemişlerdir. Magda’nın bu zor günlerinde ona umut kaynağı olacak ve hayatına neşe verecek insanlara ihtiyacı vardır. Bunlardan biri 10 yaşındaki oğlu, şarkı söylemeyi beceremeyen jinekoloğu ve Magda’nın hayatına biranda girip ona aşkı tekrar hatırlatan Arturo.

___

 

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up