“Kamilet” ABD ve İspanya’da

Türkiye

Artvin’in Arhavi ilçesinde yer alan Kamilet vadisinde yapılmış ilk film olma özelliği taşıyan belgesel, yurtiçi ve yurtdışı önemli sinema etkinliklerinde gösterilmeye devam ediyor.

[KGVID width=”625″ height=”350″]https://www.sinefesto.com/wp-content/uploads/2014/11/Kamilet-Fragman.mp4[/KGVID]

İlk gösterimini, 16 – 22 Şubat tarihleri arasında düzenlenen 13. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nde yapan “Kamilet”, sırasıyla 24 Nisan – 7 Mayıs tarihleri arasında Trento Film Festivaliyle İtalya, 29 Mayıs’ta 3. Bizim Filmler Festivaliyle İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde, 7 – 12 Haziran tarihlerinde Documentarist 7. İstanbul Belgesel Film Günleri’nde izleyiciyle buluştu.

Belgesel film, ABD’de 29 Ekim’de başlayan, 15 Kasım’a kadar sürecek Boston Belgesel ve Kısa Film Yarışması ile 6 – 13 Kasım’da İspanya’da gerçekleşecek 21. Uluslararası Barcelona Çevre Filmleri Festivali’nde finale kalan yapımlar arasında yer alıyor.

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İlkay Nişancı’nın kurgusunu ve yönetmenliğini yaptığı belgesel film, yapılmaya çalışılan HES’i ve bir bal üreticisinin emek ve yaşam mücadelesini aktarıyor.

Kamilet - Afiş

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up