Kalandar Soğuğu Amerika Yolcusu

Manşet Türkiye

Türkiye’nin Oscar adayı seçilen Kalandar Soğuğu, Amerika’da düzenlenen Asya Dünyası Film Festivali’nde Asya’nın en iyileri ile yarışacak.

Asya filmleri ile Hollywood endüstrisini bir araya getirmeyi hedefleyen festivalde; Türkiye’den Japonya’ya, Rusya’dan Hindistan’a 50 ülkenin filmleri bir araya geliyor.

Oscar ve Golden Globe’ye aday gösterilen filmlerin yer aldığı festival, 24 Ekim-1 Kasım tarihleri arasında Los Angeles eyaletinde düzenlenecek. Ülkelerin Oscar Adayı seçtikleri filmlerin yarışıyor olması itibariyle festival, Oscar’ın Asya kıtası provası gibi duruyor. 89. Akademi ödüllerine aday gösterilen ülkelerden Güney Kore, Nepal, Kırgızistan, Hindistan, Pakistan, Bangladeş, Malezya, Lübnan, Vietnam ve Türkiye festivalde yarışacak.

Mustafa Kara’nın yönetmenliğini üstlendiği, Bilal Sert ile senaryosunu yazdığı, bugüne kadar seçildiği uluslararası ve ulusal festivallerde birçok ödülle döndü. İşte o ödüllerden bazıları:

Tokyo Film Festivali En iyi Yönetmen, WOWOW TV En iyi film

Premier Plans D’angers, Jüri Özel Ödülü

Rode Tulp Film Festival, En İyi Yönetmen

Antalya Film Festivali; En iyi Erkek Oyuncu En iyi Kadın Oyuncu Dr. Avni Tolunay Jüri Özel Ödülü

İstanbul Film Festivali, En iyi Yönetmen, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Görüntü Yönetmeni, En İyi Kurgu

Hamburg Film Festivali, Kaleideskop En İyi Film

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up