Kaitlyn Dever, The Last of Us Dizisinde Rol Almak İstediğini Açıkladı

Diziler
Video oyun serisinden ekrana uyarlanacak The Last of Us dizisinde Kaitlyn Dever rol alabilir.

Naughty Dog tarafından geliştirilen ve Sony çatısı altında hazırlanan The Last of Us oyun serisi, Chernobyl‘in senaryosunu kaleme alan Craig Mazin tarafından ekrana uyarlanacak. Aynı zamanda oyunun da yazarı olan Neil Druckmann, dizinin senaryosunu ile kaleme alacak.

Dünyanın nüfusunun çoğunun ölümcül bir salgında yok olmasının ardından Joel ve 14 yaşındaki Ellie’nin yaşadıklarına odaklanan oyunun ekran uyarlamasında hangi oyuncuların yer alacağı merak konularından biriydi.

Dizide Ellie karakterine hayat vermesi için öne çıkan isimlerden ilki Kaitlyn Dever oldu. Booksmart, Justified ve Netflix‘in mini dizisi Unbelievable ile tanınan Kaitlyn Dever, Collider’a verdiği bir röportajda, “Açıkçası internette ve hayran sayfalarında bu rol için gösterilen ilk isimlerden birisi olduğumu görüyorum. Neil Druckmann, onunla Uncharted 4’te çalıştım. Tanıdığım en akıllı ve tatlı insanlardan biri. Bunu kesinlikle yapmak isterim.” açıklamasında bulundu. Kaitlyn Dever‘ın Neil Druckmann ile daha önce çalışmış olması, dizide rol almasını olumlu yönde etkileyebilir.

Dever ayrıca, “Video oyununun büyük bir hayranıyım. Çok güzel bir hikayesi var. İlk çıktığında babamla oynamıştım ve çok iyi zaman geçirdik.” sözlerini de ekledi.

The Last of Us, Sony’nin geçtiğimiz yıl kurduğu PlayStation Productions şirketine ait ilk televizyon çalışması olacak.

Kaynak: Collider

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up