‘Kahvenin Dünya Serüveni’ TRT Belgesel’de

TV'de Sinema

Kahvenin dünyadaki serüveni, kahve üreten ülkelerde kahvenin nasıl bir üretim kültürü oluşturduğu, kahvenin nasıl bir bitki olduğu, kahve çeşitleri ve bu çeşitlere göre üretim tarzlarının anlatıldığı program, izleyici karşısına çıkıyor.

Etiyopya, Endonezya, Vietnam, Brezilya, Kolombiya ve Yemen’de çekimleri gerçekleştirilen belgeselde, dünya üzerinde yetiştirilen kahve çeşitleri; bu çeşitlerden özellikle robusta, arabica, mocha gibi türler; bu türler arasındaki farklar da ele alınıyor.

Dünya üzerinde ticari olarak el değiştiren en büyük ikinci emtiaya kabul edilen kahvenin keşfedildiği Yemen’den İstanbul’a Osmanlı sarayına getirilişi ve oradan dünyaya yayılışına da kısaca değinilen belgesel 3 bölüm olarak hazırlandı.

‘Kahvenin Dünya Serüveni’ bugün (11 Mayıs Pazartesi) 15:10 ve 13 Mayıs Çarşamba 15:50’de TRT Belgesel ekranlarında izleyiciyle buluşacak.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up