Kafes 2 Geliyor

Türkiye

İlk filmi ile kendinden söz ettiren ve büyük ilgi gören Kafes filminin ikincisi için çalışmalara başlandı. Devam filminin de senaristliğini  Bektaş Topaloğlu’nun üstlendiği Kafes 2’nin senaryo yazım aşamasında daha önce denenmemiş bir yol izleniyor: Tüm film dönemin tanıkların tarafından kaleme alınıyor.

kafes 2

Yapımcı Yasemin Nak, 80  dönemi Ülkücü Hareketinin önemli isimleri ile görüşüleceğini ve daha kapsamlı bir senaryo oluşturulacağını söyledi.

Bunlarından dışında senaryoya katkıda bulunmak isteyen herkese kapılarını açmak adına her pazar saat 12:15-17:00 saatleri arası JOY PR, filmin senaristi Bektaş Topaloğlu ile senaryoya katkı vermek isteyen herkesi bir araya getiriyor.

Filmin senaryosuna yapılan ilk önerilerinin Dönemin önemli tanıklarının ve dahası Alparslan Türkeş’in filmin senaryosu gereği sahnelerinin olmasının kamuoyunda doğal olarak bir heyecan yarattığını söyleyen Bektaş Topaloğlu filmle ilgili şunları ifade etti:

Kafes 2’nin giriş sahnesi Alparslan Türkeş’in mahkeme salonuna girişiyle yargılanan İhtilal mahkumlarının ayağa kalkıp İstiklal Marşını okuması olacak.1980 askeri darbesinden sonrasını konu alacak film, o dönemi yaşayanların anlattıklarından yola çıkılarak kurgulanırken, bir anlamda hesaplaşma niteliği taşıyacak. Bu sebeplerden dolayı senaryo üzerinde çok titiz çalışıyoruz.”

Filmde kimler oynayacak

Kafes 2’nin hazırlıklarının başladığı haberini sosyal medyadan paylaşmasının ardından takipçiler tarafından cast için isimler zikredilmeye başlandı. Cast için en çok adı geçen isimler Mehmet Arslan, Vural Çelik ve Cüneyt Arkın. Genel sanat yönetmenliğini Ebru Ay’ın yapacağı ve bu yaz çekimlerine başlanılması planlanan Kafes 2’nin 2016 sonunda ya da 2017 başı gibi vizyona girmesi bekleniyor.  Kafes 2’nin ardından Hocalı Katliamı ve Yakup Cemil’in hikayelerini çekeceği de gelen bilgiler arasında…

mahkeme-banner

_______

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up