Kadir Doğulu Yeni Filmi Kazak İşi Türkiye’de Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Manşet Türkiye

Beyazperdeden uzak kalan Kadir Doğulu, ortak yapımcılığını üstlendiği “Kazak İşi Türkiye’de” filmi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Oyuncu Kadir Doğulu‘nun ortak yapımcılığını üstlendiği ve oyuncu kadrosunda da yer aldığı TürkiyeKazakistan ortak yapımı “Kazak İşi Türkiye’de (Kazakh Business in Turkey)” filminin çekimleri geçtiğimiz günlerde İstanbul’da başlamıştı.

Bu yıl Kazakistan ve Rusça konuşulan tüm çevre ülkelerde vizyona girmesi planlanan film hakkında Doğulu, Kazak dostlarımla çalışmaya başladığımda, iki ülkenin inanış ve kültür açısından birbirine bu denli benzer olduğunu görmek beni hem şaşırttı hem de çok memnun etti dedi.

Film görüşmelerinin sürdüğü zamanlarda Kazakistanlı yapımcıların ve başarılı oyuncunun ortak amaçlarda birleşmeleri ile Doğulu‘nun sadece oyuncu kadrosunda değil ortak yapımcılıkta da kardeş ülkenin yanında olmak istediğini, “Geleceğe yönelik istekler ve taleplerin de aynı olduğunun farkına vardığımızda beraber çalışma yolculuğuna koyulduk” cümlesi ile dile getirdi.

Türk ülkelerinin birliği açısından merakla beklenen filmin yönetmenliğini Anvar Matzhanov üstleniyor. Senaristliğini Nurlan Koyanbyaev, Sabit Rakhimbayev ve Iliaz  Dzhaparov’un yaptığı filmin görüntü yönetmeni ise Kanatzhan Mirzagaliyev.

Filmin, Türk oyuncu kadrosunda Kadir Doğulu, Erdal Cindoruk, Ece Gürer, Sedat Bilenler, Iraz Akçam, Deniz Karausta ve Ferhat Işıktaş gibi isimler yer alırken Kazak oyuncu kadrosunda Nurlan Koyanbayev, Zhan Baizhanbayev, Ramazan Amantai, Dariga Badykova, Gulnaz Zholanova, Zhahan Utargaliyev ve Kajet Smagulov yer alıyor.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up