Kadınlar ‘Kurtuluş Son Durak’ta!

Manşet Türkiye

Demet Akbağ, Belçim Bilgin ve Asuman Dabak; kadına uygulanan şiddete, kadınların dilinden ağır cevaplar vermek için kamera karşısında… Baba-oğul yönetmen Barış ve Yusuf Pirhasan’dan kadına şiddete yönelik ilgi çekici bir film geliyor.

Barış Pirhasan’ın yazıp oğlu Yusuf Pirhasan’ın yönettiği ‘Kurtuluş Son Durak’ adlı film, kadına şiddete farklı bir bakışla 6 Ocak’ta seyirciyle buluşacak.Film kadrosunda Belçim Bilgin, Nihal Yalçın, Demet Akbağ, Damla Sönmez ve Asuman Dabak’ın yer aldığı kadınlar kadrosunun yanı sıra erkek oyuncular ise Mete Horozoğlu, Ahmet Mümtaz Taylan, Yavuz Bingöl ve Tuncer Salman’dan oluşmaktadır.

Mahalleye yeni taşınan psikolog Eylem’in kapısını terk edilmenin acısını unutmak için çalan kadınların hayatında artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.  Onlara dünyayı dar eden erkekler için de!  Hayatını yatalak babasına adamış Vartanuş; mafya babası ‘hayat arkadaşının’, kendini asla ‘eş’ olarak almayacağını anlayan Goncagül; çocuklarına ilişmediği sürece günlük koca dayağına alışmış Gülnur; hayatı tozpembe görmeye çalışan kuaför Füsun… Tüm bu kadınlar önce Eylem’i, sonra birer birer kendilerini ve belki de ülkedeki tüm kadınları ‘Kurtuluş Son Durak’ta buluşturuyor.

Bir mahallede altı farklı kadının yer aldığı, kadına şiddeti eleştiren bu filmde toplumsal kadın-erkek olgusunun baskı altında kalmış yönlerini izleyeceğiz.

sinefesto.com/Barış Karabulut

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up