Kadıköy Sineması da Artık Başka Sinema

Türkiye
Kadıköy Sineması da Artık Başka Sinema
Dağıtım tekeline karşı gerçek sinemanın kalesi olan Başka Sinema oluşumuna bir sinema daha katıldı. Yenilenen Kadıköy Sineması da Başka Sinema’da.

50 seneyi aşkındır Kadıköylü sinemaseverlere hizmet veren, kapıları sokağa açılan ve iç tasarımıyla açıldığı dönemde İtalya’dan tasarım ödülüne layık görülen Kadıköy Sineması Başka Sinema’yla beraber alternatif film izlemek isteyenlerin yeni buluşma noktası olacak.

Kadıköy Sineması’nın Tarihi

1964 senesinde tiyatro olarak tasarlanan salon, 1968 – 1980 seneleri arası kışları sinema olarak hizmet verdi, yaz aylarında da Devekuşu Kabare Tiyatrosu, Nisa Serezli-Tolga Aşkıner Tiyatrosu, Nejat Uygur ve Dostlar Tiyatrosu’na ev sahipliği yaptı. 320 kişilik büyük salonuna, 2002 senesinde 55 kişilik küçük salonun da eklenmesiyle Kadıköy Sineması hem kapasitesini artırdı hem de izleyicilere sunduğu film sayısını artırma imkanına kavuştu. Yakın zamanda sinema dışında fuaye alanını da galeri ve kafe olarak seyircilerin hoşça vakit geçirebileceği bir yer olarak geliştirmeyi amaçlayan Kadıköy Sineması çok yönlü bir kültür merkezi olarak Başka Sinema filmlerinin takip edilebileceği ve alternatif sinema etkinliklerine ev sahipliği yapan bir mekan olacak.

21 Şubat’tan itibaren Başka Sinema ağına katılan Kadıköy Sineması’nın haftalık seanslarına bu linkten ulaşmanız mümkün.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up