KADEM Sinema Akademileri Başlıyor

Etkinlikler Manşet Türkiye
KADEM Sinema Akademileri Başlıyor

KADEM (Kadın ve Demokrasi Derneği) ve Sinefesto işbirliği ile gerçekleştirilen ücretsiz sinema akademileri başlıyor.

Yönetmenlik, görüntü yönetmenliği, senaryo ve kurgu derslerinden oluşan sinema akademileri Türkiye genelindeki KADEM il temsilciliklerinde gerçekleştirilecek.

Teorik ve pratik eğitimin birlikte verileceği KADEM Sinema Akademileri toplam 8 haftalık periyotlarda, hafta sonları yapılacak. Katılımın ücretsiz olduğu akademilere öğrenci kabulleri ilgili temsilciliklerde gerçekleştirilecek mülakatlar ile yapılacak.

film-seti-sinema-

Ücretsiz etkinlikte birçok dalda uzmanlardan eğitim verilecek.

Hangi dersler var?

Derslere katılacak usta isimlerin katılımcılara senaryo, görüntü yönetmenliği, kurgu ve yönetmenlik konularında vereceği eğitimlerin yanı sıra gerçekleştirmek istedikleri projelere yönelik ünlü oyuncu ve yönetmenlerin katılımıyla ustalık sınıfları da gerçekleştirilecek. Eğitim sonunda öğrenciler tarafından bir de kısa film çekilecek.

KADEM Sinema Akademileri’nin ilki Antalya’da gerçekleştirilecek. Antalya KADEM Sinema Akademisi için başvurular 17 Mart 2017’ye kadar yapılabilecek. 18-19 Mart tarihlerinde mülakatlar gerçekleştirilecek. Eğitimler ise 25-26 Mart haftasında başlayacak. 8 haftalık eğitimin sonunda 14 Mayıs’ta sona erecek.

KADEM Sinema Akademileri için başvurular ilgili temsilciliklere yapılabilir.

Detaylı bilgi için bilgi@sinefesto.com adresinden ve 0 212 532 77 76 numaralı telefondan Sinefesto’ya ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up