Kaan Müjdeci’nin Yeni Filmi Iguana Tokyo’dan İki Tanıtım

Asya Sineması Türkiye

Kaan Müjdeci’nin yeni filmi Iguana Tokyo’dan iki tanıtım yayınlandı.

2014 yapımı Sivas filmiyle adından söz ettiren Kaan Müjdeci’nin, çekimlerinin büyük çoğunluğunun Japonya’da gerçekleştirildiği yeni filmi Iguana Tokyo’dan iki tanıtım yayınlandı. Tokyo’da yaşayan bir çekirdek aileyi odağına alan Iguana Tokyo, ailenin sanal gerçeklik oyunu olan M²’ye bağlanıp oynaması sonucu gerçeklikle olan bağlarının kopmasını ailenin evcil hayvanı iguananın bakış açısından anlatıyor.

Almanya-Türkiye-Japonya ortak yapımı olan filmin başrollerini Saadet Işıl Aksoy, Ertan Saban ve Deniz Ülkü paylaşıyor. Sarayın Gözdesi (The Favourite) filmiyle “En İyi Film Kurgusu Oscar”ı ödülüne aday gösterilen Yorgos Mavropsaridis tarafından kurgulanan filmin görüntü yönetmenliğini ise “Altın Ayı” ödülü sahibi Beden ve Ruh (On Body and Soul) filminin görüntü yönetmenliğini üstlenmiş olan Máté Herbai üstleniyor.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up