Bizimle İletişime Geçin

Diziler

Jon Snow Dirilecek mi?

2. bölümde Jon Snow büyüyle geri dönüyor!

Yayınlandı

tarihinde

Aylar süren spekülasyonlardan sonra Game of Thrones yayınlanmaya başladı ve nihayet çok sevilen karakter Jon Snow’un kaderi de belli oldu.

(Spoiler uyarısı: Bu yazıyı ‘Home’ isimli 6. sezonun 2. bölümünü izlemeden okumayın.)

jon-snow-dead-940x470

Tüm oyuncular ve çekim ekibi, 6. sezon prömiyerinde ve öncesindeki tüm röportajlarda Jon Snow’un öldüğünü ısrarla tekrar ettiler. Ama ikinci bölümün sonuna doğru Davos Seaworth tereddütlü Melisandre’yi, Jon Snow’u hayata döndürmek için büyülerini kullanmaya ikna eder. Hem de hayranların çok uzun zamandır sordukları sorunun aynısıyla “onu geri getirmeni sağlayacak bir sihir biliyor musun?” diyerek. Melisandre inancını kaybetmiştir, ama Davos isteğinde ısrar eder. “Ben ışığın tanrısından yardım istemiyorum” der, “ben bana mucizelerin var olduğunu gösteren kadından yardım istiyorum”. Melisandre Jon’un vücudunu yıkar, sakalını ve saçını keser ve uzun bir törene başlar.

game of thrones

İlk başta çabalar başarısız oluyor gibidir ve herkes yas içinde bedenin olduğu odayı terk etmeye başlar. Ama birden Hayalet, Jon’un kurdu, neşelenir ve Jon derin bir nefes alarak gözlerini açar.

‘Davos’un Melisandre’ye herhangi bir sevgisi yok’ diyor yapımcı D.B. Weiss, “Ama onun neler yapabileceğini gördü. Onu imkansızı başarırken birçok kez gördü. Melisandre’nin tanrısının da çok büyük bir hayranı sayılmaz. Ya da onun programının. Ama bu noktada kaybedeceği hiçbir şey yoktu İşe yaramazsa, yaramayacaktı.’

‘Melisandre ise birçok şüpheyle boğuşmaktaydı’ diye ekliyor yapımcılardan David Benioff,  “O kendini ışığın tanrısına adamış gerçek bir inanan. Ama son bölümlerde olan olaylardan dolayı bu inancı sarsılmıştı. Ama hala ışığın tanrısına inanıyor. Sadece tanrısının ona inanıp inanmadığını bilmiyor. Jon Snow bedenine, eğer doğru sözleri söylerse, bu sözleri yeterli inançla,tutkuyla söylerse tanrının onu dinleyebileceğine dair çok küçük bir umutla yaklaşıyor.”

Ama insanlar odadan dışarı çıkmaya başladığında, Hayalet’in tepkisine kalıyor olay. Benioff “Hayalet Jon’u oradaki bütün insanlardan daha uzun süredir tanıyor” diyor. “Bütün bu kurtların Stark aile üyeleriyle garip ve güçlü bir bağları var. Hayalet söz konusu Jon olduğunda, başının belaya girmesi ya da ölümden dönmesi gibi, kimsenin anlayamayacağı bir altıncı hissi var.”

 

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diziler

Tuba Büyüküstün’lü Another Self Dizisinden İlk Detaylar

Dizi Netflix’te ekranlara gelecek.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Tuba Büyüküstün

Başrolünde Tuba Büyüküstün’ün yer alacağı Another Self dizisinden ilk detaylar paylaşıldı. Netflix için çekilecek dizinin prodüksiyonuna yakında başlanacak.

Netflix yerli yapımlarını arttırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde ilk sinyallerinin verildiği Another Self dizisinden ilk detaylar meraklılarıyla paylaşıldı. Başrolünde Tuba Büyüküstün‘ün yer alacağı dizi, Burcu Alptekin tarafından yönetilecek. Dizinin senaryosunda ise Nuran Evren Şit‘in imzası bulunuyor. Prodüksiyonuna yakın zamanda başlanması planlanan dizinin gösterimi ise 2022 olarak planlanıyor.

Üç yakın okul arkadaşının hayatına ışık tutacak dizi, aralarından birinin hastalığa yakalanmasının ardından alt üst olan hayalarını ekranlara taşıyacak. Hasta olacak karakterin adının Sevgi olacağı da yapılan açıklamalar arasında bulunuyor. Sevgi rolüyle ekranlara geleceği tahmin edilen Büyüküstün‘e dizide Seda Bakan ve Murat Boz eşlik edecek. Bakan ile Boz ise daha önce Öldür Beni Sevgilim filminde başrolü paylaşmıştı.

OGM Pictures tarafından çekilecek dizinin geri kalan oyuncu kadrosunda ise Serkan Altunorak, Rıza Kocaoğlu ve Fırat Tanış bulunuyor.

Okumaya Devam Et

Diziler

“How I Met Your Father”ın Kadrosu Şekilleniyor

Dizinin başrolleri açıklandı.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

How I Met Your Father

How I Met Your Mother dizisinin devamı niteliğindeki “How I Met Your Father”ın kadrosu şekillenmeye başladı.

Hulu‘da ekranlara gelen ve sitcom efsanelerinden How I Met Your Mother‘ın devamı niteliğindeki “How I Met Your Father“ın kadrosu şekillenmeye başladı. Son olarak Emerald Fennell’in Oscar’a aday olan filmi Promising Young Woman’da yer almış Chris Lowell dizinin kadrosuna dahil oldu. Hilary Duff‘la başrolü paylaşacak Lowell, Breaking News in Yuba County filminde Allison Janney’le de birlikte rol almıştı.

Merakla beklenen devam dizisinin orijinal hikaye ile doğrudan ilişkili olduğu yapılan açıklamlar arasında bulunuyor. How I Met Your Mother‘ın yaratıcılarından Carter Bays ve Craig Thomas devam dizisinde de yönetici yapımcı olarak yer alacak. Heyecanla beklenen dizinin stüdyosu ise orijinal seride olduğu gibi 20th Television olacak.

Okumaya Devam Et

Diziler

Naomi Watts ve Bobby Cannavale “The Watcher” Kadrosunda

Netflix’te ekranlara gelecek.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Naomi Watts ve Bobby Cannavalei, Netflix’te ekranlara gelecek The Watcher dizisinin başrolünü paylaşacak.

Ryan Murphy’nin Netflix için hazırlacağı The Watcher dizisinin başrolü belli odu. Daha önce King Kong, The Impossible, The Ring ve son olarak da Boss Level gibi yapımlarda yer almış Naomi Watts ile The Irishman, Parker, Spy ve Super Intelligence gibi filmlerle adını geniş kitlelere duyuran Bobby Cannavale dizinin başrolünü paylaşacak.

Yeni taşındıkları eve tehdit içerikli mesajlar bulunan mektuplar alan bir çiftin hayatını konu alan dizinin gösterim tarihi ise henüz belli değil.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler