Johnny Depp’ten Kızılderililer’e Saygı Duruşu

Dünya

THE LONE RANGER

Karayip Korsanları serisinin yönetmeni Gore Verbinsky ile Johnny Depp’in yolları “The Lone Ranger/ Maskeli Süvari” ile yeniden kesişti. Film ekibi dünya prömiyeri için Kaliforniya’daydı.

Maskeli Süvari, birbirlerine zıt iki karakter, Kızılderili savaşçı Tonto ile kanun adamı John Reid’in yolsuzluklara karşı birleşmesini konu alan bir macera filmi. Johnny Depp’in deyimiyle ise Kızılderililer’e saygı duruşunda bulunan bir yapım: “Komançiler’e ve diğer gruplara filmi gösterdiğimizde aldığımız tepkiler çok dokunaklıydı. Sonuçta filmi onların şerefine yaptık. Yapılacak en doğru şeyin onlara bu filmi göstermek olduğunu düşündük.”

Filmde “Şef Büyük Ayı” rolünü canlandıran Kızılderili oyuncu Saginaw Grant, Johnny Depp ile yakından çalıştı. Grant, Depp’in canlandırdığı Tonto rolünü gerçek bir Kızılderili’nin oynamasının nasıl bir etki yaratacağı sorusuna şu sözlerle yanıt verdi: “Kızılderili olsun, Kafkasyalı olsun, kimsede ondaki cazibe yok. Geçmişte canlandırdığı roller sayesinde o insanları kendine çekmeyi başarıyor.”

Yönetmen Gore Verbinsky ile Johnny Depp buluşması, Maskeli Süvari’de Karayip Korsanları’ndakine benzer bir mizahı doğurmuş. Armie Hammer ve Tom Wilkinson’ın başrollerde Johnny Depp’e eşlik ettiği Maskeli Süvari’nin çarpıcı yan rollerinden birini ise Tim Burton sinemasının esrarengiz kadını Helena Bonham Carter canlandırıyor.

Euronews

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up